Kas teate, mis on AR ja VR erinevus? Me selgitame

Kuigi pole kahtlust, et elame tegelikkuses, tahavad sellised tehnoloogiaettevõtted nagu Google ja Facebook meid viia täiesti uude maailma. Me räägime liitreaalsusest (AR) ja virtuaalsest reaalsusest (VR). Kas teate, mida need kaks mõistet tähendavad ja miks on need viimasel ajal nii palju tõendeid?

Mis vahe on liitreaalsusel ja virtuaalsel reaalsusel?

  • Liitreaalsus (AR): kuvab kasutajaruumil põhinevad virtuaalsed väljad ja stsenaariumid. Neid ruume töödeldakse kaamera, näiteks nutitelefoni abil.
  • Virtuaalne reaalsus (VR): koosneb kasutajale täiesti uue keskkonna tutvustamisest, viies ta seeläbi teistesse stsenaariumitesse ja ruumidesse.

Kuidas liitreaalsus töötab

Google on mõlema kontseptsiooni kallal töötanud. Google Tango on liitreaalsuse projekt, mis tutvustati äriturule nutitelefoniga Lenovo Phab 2. Pro Tango kasutab spetsiaalseid andureid ja kaameraid, mis suudavad keskkonda täpselt mõõta.

Tango projektil põhinevad nutitelefonid suudavad kaardistada mitte ainult ühe kahemõõtmelise, vaid kolmemõõtmelise pildi, luues dimensioonilise keskkonna kaardi. Seega saavad kasutajad tuvastada lauaplaate ja arendada projekte või manipuleerida objektidega, nagu mudelid, sfäärid ja muu.

Liitreaalsust saab kasutada muudel eesmärkidel kui meelelahutus. Liitreaalsusel põhinevad rakendused võivad kasutajaid aidata mitmel viisil, näiteks mõista keskkonda. Spetsiaalsesse rakendusse sisestatav teave on lõputu.

Suurendatud reaalsus nõuab andurite täpsemat kasutamist, kuid piisab kaamera lihtsast pildituvastusest.

Google esitab meile näite Google Translate’iga, mis suudab kaamera abil teksti plaadile, paberile või mis tahes pinnale tõlkida. Lihtsalt näita mulle ja kõik tegelased on tõlgitud. Sony on ka teine ​​ettevõte, mis on oma Xperia seadmetele lisanud reaalsusrakendusi, eriti kaameratarkvaras.

AndroidPIT 1600

Liitreaalsuse rakendus Tangolt / © ekraanipilt: AndroidPIT

Kuidas virtuaalne reaalsus töötab

Virtuaalne reaalsus ei olnud mõeldud liikuvate piltide kaardistamiseks. Selle asemel näevad kasutajad pilte, mis on spetsiaalselt kujundatud kujuteldaval või virtuaalsel viisil projitseerimiseks. Virtuaalreaalsuse prillid garanteerivad, et inimsilm saab sellest lavastusest reaalse taju loomulikus ja ümbritsevas mõõdus. Kohe suutsime näha virtuaalset reaalsust nagu näeksime midagi loomulikku.

Algusest peale on Google pühendunud virtuaalse reaalsuse toomisele mobiilitööstusse. Google Cardboard on katse virtuaalset reaalsust laiemale avalikkusele tutvustada ja see toimib omamoodi. Kujutise kvaliteet on mõistlik, samas kui kasutatavus ja mugavus jäävad (või isegi üle keskmise), mida võime leida odavamatest pappklaasidest. Daydreami platvormiga teeb Google veel ühe sammu ja pakub ka tehnoloogiaga ühilduvaid prille, nimega Daydream View VR.

AndroidPIT vaade google daydream 0632

Virtuaalreaalsuse rakendused viivad kasutajad teise maailma / © NextPit

Teine virtuaalreaalsuse hiiglane on Samsung. Ettevõttel on oma virtuaalse reaalsuse prillid Gear VR, lisaks sellele, et see on välja töötatud koostöös sellele segmendile spetsialiseerunud ettevõttega Oculus, mis on VR-mängude ja -rakenduste edukas platvorm.

Turu-uuringute kohaselt õnnestus Samsungil 2016. aastal müüa 4,5 miljonit Gear VR-i. Paljusid levitatakse nutitelefonidega, eriti Galaxy S7-ga. Konkurendifirmad nagu HTC, Sony ja Daydream VR ise pole neist numbritest kaugeltki maha jäänud.

Virtuaalsel reaalsusel on palju rakendusi. Mängud on populaarsemad. Igaüks, kes on katsetanud VR-ga ühilduvaid mänge, teab selle eelistuse põhjust: kasutajad saavad laval kõikjal näha ja suhelda, justkui oleksid nad mängus. Mõni kasutaja pole muidugi seda tüüpi suhtluse fänn, kellel on pärast mõnda aega mängimist sagedased peavalud või pearinglus.

Kuid virtuaalne reaalsus ei tähenda ainult rakendusi ja mänge. 360 kraadi jäädvustatud fotod ja videod on selle tehnoloogia veel üks tugevus, mida on Samsungi Gear VR-is hästi uuritud. On isegi projekte, mis uurivad ja julgustavad seda tüüpi sisu loomist, näiteks Project 360, mida toetab ettevõte, mis müüb artikleid mägironimiseks.

HoloLens: Microsoft ja selle segareaalsuse projekt

Nutitelefonide väike ekraan piirab oluliselt liitreaalsuse rakendusi. Virtuaalne reaalsus muudab seevastu kosmosega suhtlemise võimatuks, sest kasutaja ei näe VR-prille kandes midagi. Seda silmas pidades arendas Microsoft täiustatud reaalsuse seadme HoloLens, mis ületab selle funktsiooniga nutitelefonide pakutavaid võimalusi.

hololens coop

HoloLens: rohkem kui liitreaalsus © MICROSOFT

HoloLens kuvab tarkvara abil teavet vaateväljal. Juhtnuppude abil on võimalik hologrammiga suhelda. Need hologrammid projitseeritakse omakorda meid ümbritsevatesse ruumidesse ja nendega on võimalik suhelda ilma virtuaalreaalsuse süvenemiseta või liitreaalsuse piiranguteta.

Järeldus

Need kaks mõistet on üksteisest väga erinevad. Liitreaalsus pakub teavet projitseeritult ja selle kuvamine on koolitatud nutitelefoni ülesanne. Virtuaalne reaalsus isoleerib kasutaja reaalsest maailmast ja vajab täieliku töö jaoks põhilisi nutitelefone ja muid seadmeid, antud juhul VR-prille. Igal neist tehnoloogiatest on oma sära.