Kas teate ülemaailmsel varunduspäeval, kuidas oma andmeid turvaliselt kaitsta? - arvuti

Kas teate ĂĽlemaailmsel varunduspäeval, kuidas oma andmeid turvaliselt kaitsta? – arvuti

Sellistes seadmetes nagu nutitelefonid või arvutid salvestatud failide kaotamine võib juhtuda ükskõik kelle või organisatsiooniga ning seetõttu muutub digitaalajastu keskel üha olulisemaks regulaarsete varukoopiate tegemine. Kuid sama oluline on investeerida andmekaitsesse. Maailmareservipäeval sai SAPO TEK nõu mitmelt küberturbeettevõttelt, kes andsid olulisi näpunäiteid infoturbe säilitamiseks.

Mõiste "varundamine" tähendab definitsiooni kohaselt kõigi oluliste failide, näiteks fotode, videote, dokumentide ja e-kirjade koopiaid. Sel viisil otsustati mitte kogu sisu ühes seadmes hoida, millel võib olla selge eelis, kui see mingil põhjusel hävitatakse, varastatakse või eemaldatakse.

Tööhõivesektori puhul võivad turvalisuse ja reservstrateegiad ning poliitika osutuda väga oluliseks. Kui 45% Portugali ettevõtetest ei paku töötajatele IT-turbealaseid koolitusi, võib konfidentsiaalse ja tundliku teabe kaotamine seada ohtu tootlikkuse ja põhjustada ükskõik millise asutuse kasumi kaotuse.

Selle kuupäeva tähistamiseks rõhutavad ettevõtted Dynabook, Sophos, Infinidat ja Commvault regulaarselt reservpanuste ja turvalisuse tagamise kihlvedude tähtsust. Selles loendis jätame mõned peamised näpunäited.

Vastamisi varundamistega, mis ĂĽletab lunavara

Ransomware rünnakud piiravad juurdepääsu arvutisüsteemidele ja võivad avaldada väga suurt mõju igale asutusele, kuid varundamist ei tohiks teha ainult pahavara rünnakute kartuse tõttu. "Turvakoopiad on töö, mida tasub teha, ja tööd, mis väärt tööd teha, tuleb teha parimal viisil," sõnas Sophos.

Panused turvakoopiate osas, mida on raskem rĂĽnnata: on offline

Failide salvestamine veebiplatvormil võimaldab häkkeritel varukoopiad tuvastada, need kustutada või varastada. Teisest küljest, kui lunavara ründab kogu võrku või kui vooluhulk kahjustab arvutit, kus ta hoiab oma varukoopiat alati ühendatud, siis pole seda varukoopia enam olemas. Seega on oluline mõelda reaalajas varukoopiale, mida salvestate veebis teisese koopiana, ja veenduge, et teil oleks ka võrguühenduseta reaalse faili koopia.

Valige pilvekontol kahefaktoriline autentimine

Kahefaktorilise autentimise lisamine pilvekontole võib olla kasulik kahel põhjusel. Ühest küljest aitab see kurjategijaid "endast väljas hoida" ega saa andmete rikkumiste jaoks kasutada pilves turvakoopiaid. Kuid see strateegia tähendab ka seda, et pilve salvestatud parooliga on võimatu kogemata siseneda.