Kas teil on APT-ga probleeme? Siit saate teada, kuidas seda lahendada

Tänane näpunäide on midagi tõeliselt lihtsat, kuid see võib aidata kõiki, kes selle olukorra üle elavad. Tunnistan, et vähemalt minu igapäevases elus juhtub seda väga harva. Kui te ei saa oma süsteemi värskendada ega rakendusi installida, kuna APT on „lukus / blokeeritud“, on see võimalik lahendus.

Arvestades, et APT on tööriistakomplekt, kasutatakse seda Debiani, Ubuntu ja nende derivaatide abil DEB-pakettide kiireks ja hõlpsaks haldamiseks. Kui teil on probleeme teiste süsteemidega, pole näiteks Fedoral midagi pistmist APT-ga.

Lahenda “trikk”

Selle probleemi lahendamiseks on mitu võimalust, mõnikord sobib ka lihtne taaskäivitamine. Levinud eksiarvamus on hoida teisi pakette haldavaid programme, näiteks Synaptic, avatud ja proovida terminali kaudu värskendada. Veenduge, et ĂĽkski neist rakendustest ei töötaks sõnumi „APT kinni” ajal. Eelkõige Ubuntu puhul võib olla tavaline, et APT jääb sellesse olekusse sĂĽsteemi sisenemisel esimestel hetkedel, kuna värskendushaldur võib värskendusi otsida “taustal”. Oodake mõni minut, kui viga pĂĽsib (või kui teil pole kannatlikkust ?️?️?️), proovige järgmist käsku.

apt-tõrge-blokeeritud-install-update-remove-update-ubuntu-deepin-linux-mint-elementary-pop

Ma tean mitut viisi selle probleemi lahendamiseks. Kuid see lahendab enamiku juhtumitest. See pole kõige praktilisem, kuid lahendab probleemi. Kui soovite midagi eelnevalt proovida, proovige seda ühe käsuga:

sudo cp -v /var/lib/dpkg/status-old /var/lib/dpkg/status

Kui te ikkagi ei saa süsteemi uuendada, läheme viisile, mis mind kunagi alt ei vea. Kustutage APT-i blokeerivad failid, seal on 3 käsku järgmises järjekorras:

sudo rm /var/lib/apt/lists/lock
sudo rm /var/cache/apt/archives/lock
sudo rm /var/lib/dpkg/lock*

Pakettide ĂĽmberkonfigureerimine:

sudo dpkg --configure -a

Lõpuks värskendage pakettide loendit:

sudo apt update

Allpool on versioon, kus kõik käsud on ühes:

sudo rm /var/lib/apt/lists/lock && sudo rm /var/cache/apt/archives/lock && sudo rm /var/lib/dpkg/lock* && sudo dpkg --configure -a && sudo apt update

Probleemiga võib see olla lahendatud ja saate APT kaudu rakendusi installida, desinstallida ja süsteemi värskendada.


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.