Kas teil on idee lahendada keskkonnaprobleeme tehisintellekti ja kosmosetehnoloogia abil?  Panus on 500 tuhat eurot

Kas teil on idee lahendada keskkonnaprobleeme tehisintellekti ja kosmosetehnoloogia abil? Panus on 500 tuhat eurot

500 tuhat eurot neile, kes töötavad tehisintellekti (AI) ja uute kosmosetehnoloogiate abil keskkonnaprobleemidele lahendusi. See on auhind uuel maailmakonkursil, mille algatasid Teaduse ja Tehnoloogia Fond (FCT), Portugali Kosmoseagentuur (PT Space), Euroopa Kosmoseagentuur (ESA) ja Unbabel Laboratory ning mis sel teisipäeval Veebitippkohtumisel esitleti.

AI Moonshot Challenge on Portugali teadusvõistluse nimi, mis ĂĽhendab tehisintellekti ja tärkavaid kosmosetehnoloogiaid, et “leida lahendusi kliimamuutuste keskkonnas keeruliste probleemide lahendamiseks ookeanides jäätmete avastamise, asukoha ja seire osas”, selgitab FCT. Sel eesmärgil ja selle eesmärk on luua suures ulatuses positiivseid sotsiaalseid muutusi, kutsub see projekt meeskondi kogu maailmast ĂĽles lahendama selle tehnoloogia abil keerukaid keskkonnaprobleeme.

Esimeses etapis keskendutakse konkursil jäätmekäitlusele ja jätkusuutlikkusele, nimelt mereprĂĽgi avastamisele, lokaliseerimisele ja seirele kogu maailmas. “Väljakutse seisneb mitmete eri tĂĽĂĽpi andurite, sealhulgas Maa vaatlusandmete, massiliste andmeallikate ĂĽhendamises veesamba (ujuva ja mitte ujuva) ookeani jääkide tuvastamiseks,” selgitab FCT. Selleks, et meeskond selle eesmärgi saavutaks, võimaldas võistlus juurdepääsu tehisintellekti tööriistadele ja superarvuti ressurssidele.

Veebitippkohtumise 2019. päevik – 2. päev “data-title =” Veebitippkohtumise 2019. aasta päevik – 2.päev – kas teil on ideid keskkonnateemade lahendamiseks tehisintellekti ja kosmosetehnoloogia abil? Kaalul on 500 tuhat eurot – SAPO Tech ”> Daily Web Summit 2019 - 2. päev

Ettekandest võtsid osa riigi-, majandus- ja digitaalse üleminekuminister, teaduse, tehnoloogia ja kõrghariduse minister Pedro Siza Vieira, Manuel Heitor ja FCT asepresident José Paulo Esperança. Lisaks osalesid istungil ka FCT liige Nuno Feixa Rodrigues, PT Space Chiara Manfletti president, ESA esindaja Albrecht Schmidt ja Unbabeli tooteinnovatsiooni asepresident Paulo Dimas.