Kas telekommunikatsiooni hinnad on Portugalis või mitte kõrgemad Euroopa keskmisest?

Hoolimata eelmise aasta langusega nõustumisest on Anacom endiselt kindel, et Portugalis on Euroopa kõrgeimad hinnad, sest ajavahemikus 2011. aasta aprillist kuni 2019. aasta maini tõusid meie riigis hinnad rohkem kui ülejäänud Euroopa Liidus, mis on keskmine muutuste määr. Alles alates 2019. aasta juunist on Portugali keskmine näitaja ELiga võrreldes langenud.

“Väikestes kogustes vahetatavad” telekommunikatsioonipaketid

Anacomi hiljutises avalduses tsiteeris operaator Apritelit, et veelkord erinevust esile tõsta: “nagu Apritel mainib, on” konkurentsivõimeline ja keskendunud multiteenuste pakkumisele “, mis muudab tarbijaid paketi valimist suunama. see ei hõlma PayTV-d, isegi kui nad soovivad kasutada ainult järelejäänud teenust. Nii tuleb arvestada Portugalis turustamisel pakutava hinnaga ”.

Sellega seoses naaseb Anacom oma veebruaris avaldatud Portugali telekommunikatsioonihindade analüüsi juurde ja pakub KKK-d meie riigi hindade arengust võrreldes teiste ELi riikidega. Viimaste andmete kohaselt kasvasid telekommunikatsiooni hinnad 2009. aasta lõpust kuni 2020. aasta aprillini Portugalis 7,7%, samas kui ELis langesid need 10,4%.

Reguleerivate asutuste jaoks peab Portugal end 28 ELi riigi seas väga ebasoodsasse olukorda. Laste osas on see mobiilse lairiba pakkumiste edetabelis 25. kohal; fikseeritud lairibaühenduse jaoks 21. kohal. Ja muudes teenustes, nagu mobiilne kõne ja mobiilne internet, hüppab Portugal 11. ja 18. kohale.

Pakendil on rohkem sisu kui portugali keeles

Anacom ütles, et enamus telekommunikatsioonipakette on vaja fikseeritud liiniteenuste sõlmimiseks, ehkki ainult 65% peredest kasutab neid. Reguleerivate asutuste arvates toob tavatelefonide lisamine teenusepaketti kuutasu. Sama kehtib ka rohkemate kanalitega pakettide kohta, isegi kui kasutaja ei vaata enamust regulaarselt.

Oma analüüsis väidab reguleeriv asutus, et isegi kui pakkujale lisakanalite lisamise kulud vähenevad, peegeldub see paketi hinda analüüsides alati lisatud kanalite arvus. Relação, rõhutas ta, eeldasid operaatorid ise oma hinnakirjades: MEO tõusis keskmiselt 30-50 lisakanali eest umbes 2,5 eurot; sama ka Nowoga.

anacom tek

Lisakanalite arv kajastub paketi hinnas.

“Data-title =” tek anacom – Kas telekommunikatsiooni hinnad on Portugalis Euroopa keskmisest kõrgemad või mitte? – SAPO Tech ”> anacom tek Lisakanalite arv kajastub paketi hinnas.

Teine Anacomi järeldus on see, et kõne- ja sõnumiliikluse ülemmäär on kuni 3500 minutit / sõnum, kuid keskmine liiklus oli 2019. aasta lõpus 204 minutit ja 103 SMS-i. Rahvusvaheliste kõnede jaoks on teatud pakettidel aega 1000 minutit, kui keskmine kasutusaeg on viis minutit kuus.

Reguleerivad asutused kaitsevad vajadust erinevate valikute järele, kuid väärtustavad ka seda valikuvabadust, mis on taskukohane. See on näide konkreetsest turust, kus võetakse kasutusele nn “kõhn kimp”, kus kanalite arv on väiksem, mis kajastub igakuises arves. Anacom nõuab paremat tasakaalu mitmekesisuse ning valikuvabaduse ja taskukohasuse vahel. Pakkumise puudumine takistab järeldust, et kasutajad eelistavad “piiramatut” plaani või odavamat versiooni, järeldas ta.