Kas töötate Inteli graafikaga? Kuidas panna programm spetsiaalset videokaarti ära tundma ja käitama

Mõnikord võib teie arvutil olla hea riistvara koos spetsiaalse graafikakaardiga, kuid mingil põhjusel ei saavuta te teatud programmides rahuldavat jõudlust. Selle probleemi levinud põhjus on see, et programm ei tunne teie konkreetset videokaarti või teie videokaart ei tunne programmi, mille tulemuseks on märkimisväärselt madalam jõudlus, kuna teie arvutit töötab Inteli integreeritud graafikaprotsessor (Intel Graphics).

Kui leiate, et ainult teatud programmid töötavad halvasti, võib see olla probleem. Kui aga kogu arvuti jõudlus on madal, võib probleem olla erinev, alates aegunud draiveritest kuni riistvaraprobleemideni.

Esimene meetod, mida ma teile näitan, on kõige lihtsam ja täpsem kõigist, olenemata sellest, mis kaubamärgiga teie konkreetne videokaart on. Selle toimimiseks on siiski väga tõenäoline, et vajate kõiki graafikadraivereid. See meetod hõlmab lihtsaid Windowsi graafikasätteid ja ei paku graafika jõudluse kohandusi, erinevalt iga kaardi järgmisest konkreetsest meetodist:

Windowsi graafikaseaded:

Esimene samm on vaadata Windowsi käivitusmenüüd „Graafikaseaded”, kui avate seadete akna, kuvatakse järgmist:

Graafiliste elementide seadistamine> Otsing> Valige soovitud programm “title =” Graafiliste elementide seadistamine> Otsing> Valige soovitud programm “data-pagespeed-url-hash =” 124451859 “onload =” pagespeed.CriticalImages.checkImageForCriticality (see);  “>” Graafiliste elementide seadistamine “>” Otsing “> Valige soovitud programm <br /> </figure>
<p> Siin peaksite salvestama valiku” Klassikalised rakendused “ja klõpsama nuppu” Otsi “.  Seejärel leidke konfigureeritava programmi käivitatava faili (.exe) algkataloog. </p>
<p> Kui olete programmi Windowsi graafikaseadetesse lisanud, peate klõpsama programmil ise, valikud “Valikud” ja valima ” Kõrge jõudlus ”selle eest.  Kui kõik on korras, töötab valitud programm nĂĽĂĽd spetsiaalse graafikakaardiga Intel HD Graphics’i asemel ja teie probleem lahendatakse. </p>
<div class =

Kõrge jõudlusega variant tagab selle programmi jaoks spetsiaalse videokaardi kasutamise

Valik “Kõrge jõudlus” tagab selle programmi jaoks spetsiaalse videokaardi kasutamise

See pole aga ainus meetod, kui soovite kohandada ka teatud programmidele, eriti mängudele, rakendatavaid graafikaseadeid, võite sõltuvalt videokaardi margist avada ka AMD või Nvidia sätete paneeli.

Nvidia jaoks:

Võite kasutada eelinstallitud Nvidia juhtpaneeli, kui teil on GeForce-kaart, või GeForce Experience’i, kui see on installitud.

Vaadake, kas soovitud programm on loendis, kui pole, lisage see kõrval olevale nupule

Vaadake, kas soovitud programm on loendis, kui pole, lisage see kõrval olevale nupule

Valige jaotisest “Nvidia juhtpaneel” käsk “Halda 3D seadeid” ja valige vahekaart “Programmi seaded”. Siin saate kontrollida, kas teie programm on vahekaardil loetletud, või saate programmi lisada, valides selle algse kataloogi käivitatava faili. Pärast selle valimist saate allpool oleval paneelil siiski programmi graafilisi sätteid reguleerida.

GeForce Experience sobib suurepäraselt mängukonfiguratsioonide haldamiseks, leides automaatselt riistvara jaoks ideaalsed seaded

GeForce Experience sobib suurepäraselt mängukonfiguratsioonide haldamiseks, leides automaatselt riistvara jaoks ideaalsed seaded

GeForce Experience’i jaoks on ideaalne kasutada seda programmi mängu seadistamiseks, see on lihtsam ja otsesem ning ka sõbralikuma liidesega. Paremal ĂĽleval vahekaardil jaotises „Mängude otsimine” näete, kas teie mäng on registreeritud või lisatud automaatselt. Ăśhtegi programmi pole aga võimalik lisada, otsingu- ja tuvastussĂĽsteem on mõeldud ainult mängule ja töötab automaatselt.

AMD puhul:

AMD Radeoni tarkvaras saate lisada mis tahes programmi ja kohandada pildiseadeid samaks

AMD Radeoni tarkvaras saate lisada mis tahes programmi ja kohandada pildiseadeid samaks

AMD kasutajate jaoks on ideaalne kasutada tarkvaraprogrammi AMD Radeon erinevate programmide konfigureerimiseks kohandatud graafikaseadetega. Sarnaselt Nvidia juhtpaneelile saate ka programme käivitatavate failide kaudu lisada ja seejärel konfigureerida vastavalt soovile.

Need meetodid Nvidia ja AMD juhtpaneelide ja programmide kaudu ei pruugi teie kaardil teatud programme käivitama panna, sõltuvalt teie arvuti toitesätetest. Esimene meetod töötab peaaegu alati ja iga videokaardi iga programmi graafiliste elementide õigeks konfigureerimiseks on soovitatav kasutada viimast meetodit. Proovige probleemi lahendamiseks kindlasti mõlemat meetodit. Kui miski muu ei toimi, proovige soovitud programmist ise graafika ja jõudluse seadeid otsida ning veenduge, et teie kaardil oleksid kõik uusimad graafikadraiverid. Võimalik, et mõned programmid ei ühildu teie videokaardiga, mis on tavalisem AMD-kaartide puhul.