Kas turism on oht säästvamale keskkonnale?

Selle uuringu autorid hoiatavad, et turismiga seotud süsinikdioksiidi heitkogused ei ole hästi kvantifitseeritud ning 160 riigi vaheliste voogude analüüsides ja turismireisidest põhjustatud süsinikujalajäljes on kvantifitseerida heitkoguste neljakordist kasvu ainult ajavahemikul 2009. aastast. ja 2013, mis moodustab 8% kogu saasteainete heitkogusest maailmas.

Teadlaste sõnul kaalub turismi kiire kasv üles tehnoloogiaga seotud dekarboniseerimise eelised turismis ning prognooside kohaselt saab energia saastamiseks antava abi intensiivsusega turism kasvuhooneefekti põhjustavate gaaside heitmete eest rohkem vastutama.

Sektoriliidu WTTC poolt läbi viidud turismi mõju majandusele analüüs näitab globaalse sisemajanduse koguprodukti aktiivsuse suurenemist. Ühing on pühendunud turismi süsinikujalajälje vähendamisele ja neutraalsuse saavutamisele aastaks 2050 ning allkirjastas selle kohustuse ÜROga Katowices, Poolas.

tek turismo mõju “data-title =” tek turismo mõju – kas turism on oht säästvamale keskkonnale? – SAPO Tech ”> turismi mõju