Kas vajate tõesti Windowsi?

Midagi, mis juhtub alati, olgu see siis kursustel, rühmades või isegi mõnel juhul kolledžis, on Windows ainus kasutusviis, kuid paljud kasutajad kasutavad Microsofti platvormi, kuna nad ei tea alternatiivi, ärge saage minust valesti aru. Usun, et Windows on “rämps” või mis iganes, lihtsalt kõik ei vaja seda.

Olen näinud mõnede kasutajate kommentaarides, kes ei saa aru, et teiste lahenduste kuvamine ei tähenda, et Windows oleks halb, kui näete seda tüüpi kommentaare lihtsalt eirate, on teie elu õnnelikum (???), tehtud broneeringud, lähme millise huvi vastu.

Operatsioonisüsteemi kasutamine tavakasutajate jaoks on veebi sirvimisel, multimeedia tarbimisel ja dokumentide loomisel praktiliselt kokku võetud, see on siis, kui inimene kasutab mitut kontoripaketti, mis on veel üks huvitav aspekt, mis on Microsofti rakendustest üha enam sõltumatu.

On tavaline, et VLC Player on installitud videote esitamiseks, brauserid nagu Google Chrome ja Firefox, veebi sirvimiseks, muude igapäevaelus olevate kolmandate osapoolte rakenduste hulgas. kasutajatele Windows ja enamik neist tööriistadest leidub Linuxis või macOS-is.

See on oluline punkt, me kasutame enamasti rakendusi ja operatsioonisĂĽsteem ise on “alakasutatud”, kui vahetate Windowsi masinaid ja Linuxi distrosid, Kubuntu või Linux Mint stiili, näete, et inimeste jaoks, kes pole tehnoloogiaga kursis, ei Asjakohane on lõppkokkuvõttes teie lemmikbrauseri otsetee. Tehke test, see on naljakas, kui näete reaktsiooni, näitab KDE-ga seotud häiret ja ĂĽtleb, et see on uus Windows, pärast lugematu arv kiitust (mida inimene kindlasti ĂĽtleb) tõe paljastas, soovitan seda mängu väga. ???

Mitte iga kasutaja ei kasuta Photoshopi!

Olgem ausad, kui palju teate inimesi, kes seda kasutavad Photoshop, After Effects, Esietendus, AutoCad, Corel Draw, Vegasja muud tööriistad teatud professionaalseks kasutamiseks, kuid alati on võrdluseks see, et Linux pole hea, kuna praegu tal seda pole. On isegi naljakas öelda, et kuna Linuxil pole selliseid rakendusi, ei sobi see tavakasutajatele. Ainus “tõeline takistus”, mida ma näen, on Microsofti kontoripakett, kuid on ka sarnase välimusega alternatiive, mis võivad olla hõlbustajad uue lahenduse kasutamisel.

Kui kasutate ĂĽhte neist tarkvaradest ja te ei soovi mingile alternatiivile ĂĽle minna või võib-olla pole see võimalik, võib-olla pole Linux teie puhul parim lahendus ja selles pole midagi valesti öelda. Probleemiks on disaineriks, toimetajaks saamine , koostaja jne; Photoshop on kohustuslik ja sellised lahendused nagu Krita, Gimp ei ole mõeldud professionaalseks kasutamiseks, sellised argumendid on nii alusetud, et professionaalid kasutavad oma töös tasuta tööriistu ja nii, et mitte ainult sõnu, vaadake ise suurepärast näidet “Gimp Jedi” Elias de Carvalho Silveira.

“Päris mängijad” kasutavad ainult Windowsi!

Kas teile meeldivad mängud? Ma armastan! Aga oota, ma olen Linuxi kasutaja, nii et ma ei saa mängida. Ma viskan tavaliselt nalja oma sõpradega, kui nad mängivad Linuxis mänge, ja lasen alati lahti rea: “Aga Linuxil pole mänge” ja sama argumendi järgi “Linuxil pole Photoshopi, nii et see pole tavakasutaja jaoks. “, See juhtus mängijate poolel.

PingviinisĂĽsteemi mänge on kĂĽllaga, ainult algsest Steamist rohkem kui 3000 mängu ja tekkimisega Steam Play, muu 4100 seni testitud 6957-st lisasid nad nimekirja ja arv pole suurem, sest petuvastane muudab mõne mängu raskemaks töötamiseks, kuid kui varem oli lihtne tsiteerida mõnda pealkirja, mis polnud Linuxis saadaval, on tegelikkus olnud vastupidine ja enne kui mõned inimesed arvavad: “IgaĂĽhe juhitav brausermäng”, öelge mulle Kurat võib nutta 5, Sõjakaader, Draakonipallivõitleja Z, PES 2019, gta 5 ja Overwatch on “brauserimäng?” ???

Sa saad jälgige meie elu Twitch.tv-sja selleks, et näha mängu jõudlust Linuxis, on see midagi huvitavat ja mida paljud ei tea kuidas oma Linuxi distro mängimiseks optimeerida ja kasutada, kasutage platvormist maksimumi. Mängudel oli nii oluline roll, et Linux muutus (muidugi heas mõttes?).

Nii et Linux on mõeldud igasugustele mängijatele? Oleneb, on võimalik, et konkreetset mängu pole võimalik saada, kas petuvastase “raevu” või mõne mittevastavuse tõttu on alati hea kontrollida ProtonDB veebisait ja vaadake, millised mängud töötavad, ja kui need ei toimi, pole sel juhul Linux teie jaoks parim valik, kuid see ei diskvalifitseeri kogu platvormi.

Järgmised kanalid, mis on mõeldud spetsiaalselt mängupõhiste õpetuste jaoks, on hea mõte. Mõned näited mitme juhendajaga Steam Play, Proton, Wine, Lutris, PlayOnLinux jaoks on järgmised: Tuxteri mängud, Tasuta tarkvara, MADRUGU, on kell meie Diolinuxi kanal seal on ka palju mängukeskset sisu.

Mõeldes tulevikule, mitte nüüd

Hea praktika, mis võib anda teile suurema vabaduse, on eelistada mitut platvormi omavat tarkvara, mis ei sõltu ühest süsteemist, teie programm on alati saadaval. Varem mainisin, et rakendustel on meie kogemuses suurem kaal, mõeldes tulevikule, pole suuri kohandusi enam vaja ja sõltumata süsteemist, olgu see siis Windows, macOS või Linux.

Kasutage skaalat, kui palju te tegelikult Windowsi vajate, harjutage mõtet seada mõlemal platvormil saadaval olevad programmid prioriteediks, migreeruge rakendustest, kui kahtlete, siin on nimekiri selliste muudatuste algatamiseks, Garanteerin, et see ei sõltu ainult ühest operatsioonisüsteemist.

“Windows on halb ja Linux on täiuslik”

“Windows on lollakas sĂĽsteem ja Linux on kõigis aspektides täiuslik”, kahjuks arvavad paljud nii, teised hindavad Windowsi kui “sĂĽsteemi vormis täiuslikkust” ja Linuxit “millekski kasutuks”, mõlemad on väga valed.

Nagu ma siin blogis ütlesin, postitus Windows 7 ja selle toe lõppemise kohta, on Diolinuxi projekt pühendunud faktide tõesusele ja ükski süsteem pole täiuslik ning mõned olukorrad võivad panna sind Linuxi üleminekust loobuma, ja üks neist on tõenäoliselt suure osa ühiskonna vaimusünnitus, mis kritiseerib aeg-ajalt karmi kriitikat ega põhine alati tehnilistel terminitel või austab teiste valikuid ja vabadusi.

Lühidalt, avaliku profiiliga kasutajate jaoks, kes pääsevad Facebooki või kasutavad põhimõtteliselt internetti, pole neil Windowsi vaja, muudel juhtudel, nagu ma eespool mainisin, pole kasutamine reegel, me kasutame rakendust, nagu enamasti. mängus “Windows KDE” ei tea paljud kasutajad isegi vahet.

Suurepärane võimalus võib olla süsteemi omamine, mis tagab turvalisuse, vastupidavuse ja defragmentimisega või virtuaalsete kahjuritega seotud muredega kokku hoitud aja. mõned inimesed annavad Linuxile võimaluse. Pidage meeles, et nutikaim viis on lasta oma rakendused igal ajal käeulatuses kättesaadavaks, hoolimata opsüsteemist.

Vaadake üle, kas miski takistab teid mõnes süsteemis, proovige olla vaba, lubage endal uusi asju avastada ja vigadest õppida, avage oma meelt ja propageerige häid asju, kedagi solvamata, oma vaatenurka kehtestades.

Loodan, et on selgunud, et võimalusi on ja Windows pole alati vajalik, vaid meie elu on arvutimaailmas tinginud.

Ja sina, kas on olemas mõni rakendus, mis takistab teist süsteemi kasutamast? Iga kord, kui ma seda võrdlust näen, tsiteeritakse Photoshopi täie suuga, see on naljakas asi, et aastate jooksul arvutihooldusega töötades, kui ma installin seda tüüpi tarkvara 5 korda iga kliendi jaoks, on see palju (???), ma ei tee seda ütles, et keegi neid ei kasutanud, lihtsalt see pole reegel.

Ootan teid järgmises postituses, olge viisakas ja teiste arvamustega rahul ning ärge unustage blogipostitust jagada Dioliinuks, SÜSTEEMAATILISELT!


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.