Kas Valve toetab Windowsi mängude ühilduvust Steamist Linuxis?

Kas Valve toetab Windowsi mängude ühilduvust Steamist Linuxis?

Aastate jooksul on sellised tööriistad nagu Wine võimaldanud Windowsi operatsioonisüsteemidele Linuxi ja teiste Unixi süsteemide jaoks loodud mängude ühilduvust. Valve saab nüüd töötada identse süsteemiga, et muuta Steami tiitliteek ühilduvaks.

Seda pole ametlikult kinnitatud, kuid koodi avastamine Steami andmebaasist GamingOnLinuxi poolt näitab kahe kasutajaliidese ĂĽhilduvusreĹľiimi lisaks muudele kasutajaliidese ja eelistuste menĂĽĂĽ elementidele. Ăśks failidest kannab nime “Steam_Settings_Compat_info” koos järgmise kirjeldusega: “Steam Play installib automaatselt ĂĽhilduvusriista, mis võimaldab teil mängida oma videote mänge, mis on loodud teiste opsĂĽsteemide jaoks”.

Linuxi ekspertide sõnul võib see olla midagi pistmist Wine’i või DXVK-sĂĽsteemiga, mis on hunnik faile, mis tõlgivad DirectX11 Vulkaniks, mis muudab uusimad pealkirjad ĂĽhilduvaks.

Steam’i Linuxi kliendiversiooni jaoks selliste veinide nagu Wine loomupärane kasutuselevõtt on juba mõnda aega nõudnud paljud kasutajad. Nii saavad tootjad paremini vaadata erinevaid operatsioonisĂĽsteeme kasutavate inimeste arvu, ĂĽtles GamingOnLinux lisaks Linuxi mängijate Windowsi mängude installimise hõlbustamisele.

Ikka ootab süsteemi lõplikku ametlikku avalikustamist, kui Valve seda tõesti ette valmistab.