contador gratis Saltar al contenido

Kas WhatsApp lõpetab 2020. aastal toimimise? Seitse fakti toetuse lõppemise kohta Sotsiaalmeedia

Kas WhatsApp lõpetab 2020. aastal toimimise? Seitse fakti toetuse lõppemise kohta Sotsiaalmeedia

LUGEGE: WhatsApp muutis 2019. aastal veebis olekut ja häiris kasutajaid; mäletan

See meede võib aga mõjutada miljoneid inimesi, kellel on nutitelefonid olnud juba pikka aega või kes pole tarkvara kunagi uuendanud. Allpool saate aru, millised muudatused on toimunud nendega, kellel on Android, iPhone (iOS) või Windows Phone ja mida on vaja teha, et mitte kaotada juurdepääsu maailma populaarseimale vestlusele aastaks 2020.

Kas WhatsApp lakkab toimimast? Seitse fakti rakenduse toetamise lõppemise kohta mitmel mobiiltelefonil Foto: Paulo Alves / TechTudoKas WhatsApp lakkab toimimast? Seitse fakti rakenduse toetamise lõppemise kohta mitmel mobiiltelefonil Foto: Paulo Alves / TechTudo

Kas WhatsApp lakkab toimimast? Seitse fakti rakenduse toetamise lõppemise kohta mitmel mobiiltelefonil Foto: Paulo Alves / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

1. WhatsApp lakkab mõne telefoni puhul 2020. aastal toimimast

Tugi lõpp tähendab WhatsApi tegevuse lõpetamist antud opsüsteemi jaoks. Rakendusi ei saa automaatselt kustutada telefonidest, mida enam ei toetata, kuid teatud funktsioonid võivad igal ajal töötamise lõpetada. Lisaks pole rakendusel enam värskendust, mis muudab selle veelgi ebaturvalisemaks, kuna see ei aktsepteeri sageli leiduvate turvaaukude plaastreid.

Rakendus toetab praegu Android 4.0.3 Ice Cream Sandwichi või uuemat versiooni ning iOS 9 või uuemat. Messenger töötab ka edasi KaiOS 2.5.1 või uuema versiooniga – lihtsa süsteemiga, millele on järgnenud FirefoxOS, mida kasutatakse Indias endiselt põhitelefonides. Pole ühtegi Windowsi telefoni või Windows 10 Mobile'i versiooni, mida WhatsApp rohkem toetaks.

2. Android 2.3.7 piparkooke enam ei toetata

Androidi puhul lõpetab WhatsApp versiooni 2.3.7 (piparkoogid) ja varasemate versioonide toetamise, mis hõlmab kõiki 2011. või eelnevatel aastatel toodetud brändi mobiiltelefone, aga ka selle kuupäeva mudeleid, mis ikka veel Android 2.3-st tehasest lahkuvad ja mida veel pole Kunagi värskendati versioonile 4.0. Kontole on lisatud alates 2010. aastast kuni 2012. aasta keskpaigani toodetud nutitelefonide hulka kuuluv Galaxy S, mis algab 2010. aastast. Google'i andmetel on selles versioonis praegu 0,3% süsteemi kasutajatest. See summa on umbes 7,5 miljonit inimest.

Galaxy S, 2010, üks telefonidest, kus WhatsApp lõpetab 2020. aastal toimimise Foto: Divulgao / GoogleGalaxy S, 2010, üks telefonidest, kus WhatsApp lõpetab 2020. aastal toimimise Foto: Divulgao / Google

Galaxy S, 2010, üks telefonidest, kus WhatsApp lõpetab 2020. aastal toimimise Foto: Divulgao / Google

3. Kõige laialdasemalt kasutatakse iPhone'i koos iOS 8-ga WhatsAppil

IOS-is ei tööta rakendus enam kõigis iPhone'ides, kus töötab iOS 8 või vanem. See suurus mõjutab kõiki mudeleid, mida ei saa uuendada iOS 9-le: iPhone 4, iPhone 3GS ja vanemad.

Apple'i andmetel on iOS 11 või uuematel kasutajatel praegu 7% kasutajatest, mis vastab umbes 63 miljonile kogu maailmas umbes 900 miljonist aktiivsest iPhone'ist. Seetõttu võib see arv olla palju väiksem, kui arvestada ainult neid, kes kasutavad endiselt iOS 8 ja muid aeglasemaid versioone. Täpset arvu ei avaldata, seega on võimatu kindlaks teha, kui palju iPhone'i kasutajaid see mõjutab.

4. WhatsApp on alates 1. jaanuarist Windows Phoneis töötamise lõpetanud

Alates 31. detsembrist 2019 ei tööta WhatsApp enam üheski Windows Phone'is. See muudatus kehtib kõigi Nokia seadmete, Samsungi ja teiste tootjate jaoks, kes on varem Microsofti süsteemidega tooteid turustanud. Alates 2019. aasta keskpaigast ei saa rakendusi enam ametlikest kauplustest alla laadida. 1. jaanuaril 2020 keelas kuller kasutajatel tegelikult sõnumeid saata.

WhatsAppi pole Windows Phone'is enam võimalik kasutada Foto: Luciana Maline / TechTudoWhatsAppi pole Windows Phone'is enam võimalik kasutada Foto: Luciana Maline / TechTudo

WhatsAppi pole Windows Phone'is enam võimalik kasutada Foto: Luciana Maline / TechTudo

5. Vanade Androidi ja iOS-i kasutajatel on 1. veebruarini aega värskendada või üle minna

Nüüdsest pole enam võimalik rakendust alla laadida ega kontot uuesti aktiveerida mobiiltelefonil, mis töötab Android 2.37 või vanemas versioonis, või iPhone'is, mille versioon on iOS 8 või vanem. Igaüks, kellel on mõnda neist seadmetest juba rakendus installitud, saab selle kasutamist jätkata kuni 1. veebruarini 2020, kuid WhatsApp ei taga enam, et selle funktsioon töötab selle ajani normaalselt. Järgmisest kuust töötab messenger ainult Android 4 ja iOS 9 korral.

6. WhatsApp ei hoiata teid: saate teada oma mobiiltelefoni süsteemiversiooni

Süsteemi versiooni leidmiseks Androidis peate pääsema sisse seadetele, avama menüü "Teave mobiiltelefoni kohta" (nimi võib sõltuvalt mobiiltelefonist muutuda) ja otsima teavet, mis on kirjutatud üksusesse "Androidi versioon". Samsungi telefonides pean andmetele juurdepääsu saamiseks koputama valikut "Tarkvara teave".

Androidi versiooni leiate menüüst "Telefoni kohta". Foto: Reproduo / Paulo AlvesAndroidi versiooni leiate menüüst "Telefoni kohta". Foto: Reproduo / Paulo Alves

Androidi versiooni leiate menüüst "Telefoni kohta". Foto: Reproduo / Paulo Alves

IOS-is avage lihtsalt rakendus Seaded ja avage menüü "Üldine> Teave" ja kontrollige teavet jaotises "Tarkvara versioon".

IOS-i versiooni leiate iPhone'i foto menüüst "Üldine": Reproduo / Paulo AlvesIOS-i versiooni leiate iPhone'i foto menüüst "Üldine": Reproduo / Paulo Alves

IOS-i versiooni leiate iPhone'i foto menüüst "Üldine": Reproduo / Paulo Alves

7. WhatsApp'i kasutamise jätkamiseks pean oma telefoni värskendama või muutma

Kasutajad, kes on Androidi telefonid turule lasknud juba umbes seitse aastat, ei peaks muretsema WhatsApi toe lõpetamise pärast. Näiteks Galaxy S3 2013 on tehasest lahkunud Android 4.0.3 abil ja saab endiselt rakendusi käitada. Ka iPhone 6S või iPhone SE või iPhone 6, iPhone 5S, iPhone 5, iPhone 5C või iPhone 4S on ohutud, kui neid on vähemalt iOS 9-le värskendatud.

Kui teil on mõni neist nutitelefonidest, kuid ei värskenda seda kunagi, on nüüd aeg hankida süsteemi ajakohasemaks versiooniks, et jätkata sõpradega sõnumite vahetamist. Androidi värskendamise ja iPhone'is uue süsteemi allalaadimise protseduur on lihtne ja see nõuab ainult aktiivset WiFi-ühendust ja teatavat aku laadimist.

Kui teil on Android 2.3-ga mobiiltelefon, mida enam ei värskendata, või iPhone 4 või uuem, siis pole muud võimalust: WhatsApp'i kasutamise jätkamiseks peate telefoni vahetama ainult. Varundage Androidi Google Drive'i või iPhone'i iCloudisse, et oma uues telefonis vestlusi taastada.

Suurim probleem on Windows Phone'i kasutajatel. WhatsApp'i kasutamise jätkamiseks peate üle minema iPhone'i või Androidi, mis tähendab, et kaotate oma vestluse, kuna ühest süsteemist teise pole varukoopia taastamine võimalik. See rakendus võimaldab teil saata üksikuid vestlusi ainult e-posti teel. Eksportimiseks avage soovitud vestlus, koputage nuppu "Muu" ja avage menüü "Andmed (või grupiandmed)"> Saada ajalugu e-postiga ".

Via kaudu WhatsApp (1, 2 ja 3), Google, Apple ja Statista

Kuidas värskendada WhatsAppi iPhone'is

Kuidas värskendada WhatsAppi iPhone'is