contador gratis Saltar al contenido

Kas WhatsApp lõpetab 2020. aastal töö? Seitse fakti toetuse lõppemise kohta

Kas WhatsApp lõpetab 2020. aastal töö?  Seitse fakti toetuse lõppemise kohta

LOE: WhatsApp muutis 2019. aastal võrguühenduseks ja häirib kasutajaid; mäleta

Kuid see samm võib potentsiaalselt mõjutada miljoneid inimesi, kellel on väga vanad nutitelefonid või kes pole kunagi oma tarkvara uuendanud. Allpool saate aru, millised muudatused toimuvad nende jaoks, kellel on Android, iPhone (iOS) või Windows Phone ja mida teha, et vältida 2020. aastal juurdepääsu kaotamist maailma kõige populaarsematele vestlustele.

1 viiest WhatsApp lakkab töötamast? Seitse fakti mõne telefoni rakenduse toe lõppemise kohta – Foto: Paulo Alves / TechTudo

Kas WhatsApp lakkab töötamast? Seitse fakti mõne telefoni rakenduse toe lõppemise kohta – Foto: Paulo Alves / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

1. WhatsApp lõpetab mõnel telefonil töötamise 2020. aastal

Toetuse lõpp tähendab WhatsAppi tegevuse lõpetamist antud operatsioonisüsteemis. Rakendusi ei saa automaatselt kustutada telefonidest, mida enam ei toetata, kuid teatud funktsioonid võivad töötamise igal ajal lõpetada. Samuti pole rakendusel enam ühtegi värskendust, mis muudab selle veelgi ebaturvalisemaks, kuna see ei saa sageli leitud haavatavuste eest plaastreid.

Rakendus toetab praegu Android 4.0.3 Ice Cream Sandwichi või uuemat versiooni ning iOS 9 või uuemat versiooni. Messenger töötab ka KaiOS 2.5.1 või uuema versiooniga, lihtsam süsteem, mis on hallanud FirefoxOS-i, mida Indias endiselt kasutatakse põhitelefonides. WhatsApp ei toeta Windows Phone’i ega Windows 10 Mobile’i ühtegi versiooni rohkem.

2. Android 2.3.7 piparkooke enam ei toetata

Androidis lõpetab WhatsApp toetuse versioonile 2.3.7 (piparkoogid) ja uuemale versioonile, mis sisaldab mis tahes kaubamärgi telefone, mis on toodetud 2011. aastal või varasematel aastatel, samuti selle kuupäeva mudeleid, mis Android 2.3-ga siiski tehasest lahkuvad ja veel mitte. värskendatud versioonile 4.0. Alates 2010. aastast koos teiste 2011. aasta keskpaigani toodetud nutitelefonidega logis kontole sisse Galaxy S. Google’i andmetel on selles versioonis praegu 0,3% süsteemikasutajatest. See arv vastab umbes 7,5 miljonile inimesele.

Kaks 5-st Galaxy S-st, alates 2010. aastast, üks telefonidest, mis peatab WhatsAppi 2020. aastal – Foto: avalikustamine / Google

Galaxy S, 2010, üks telefonidest, millega WhatsApp 2020. aastal enam ei tööta – Foto: Disclosure / Google

3. iOS 8-ga iPhone ei saa enam WhatsAppi kasutada

IOS-is lõpetab rakendus töö kõigi iPhone’idega, milles töötab iOS 8 või vanem versioon. See meede mõjutab kõiki mudeleid, mida ei saa iOS 9-le värskendada: iPhone 4, iPhone 3GS ja varasemad.

Apple’i andmetel on iOS 11 või vanemate versioonide kasutajatest praegu 7%, mis vastab umbes 63 miljonile maailma umbes 900 miljonist aktiivsest iPhone’ist. Seetõttu on arvud tõenäoliselt palju väiksemad, kui arvestada ainult neid, kes endiselt kasutavad iOS 8-d ja muid mahajäänud versioone. Täpset arvu ei avaldatud, seega on võimatu kindlaks teha, kui palju iPhone’i kasutajaid see mõjutab.

4. WhatsApp on alates 1. jaanuarist Windows Phone’is töötamise lõpetanud

Alates 31. detsembrist 2019 ei tööta WhatsApp enam üheski Windows Phone’is. See muudatus kehtib kõigi Nokia, Samsungi ja teiste tootjate kohta, kes on varem Microsofti süsteemidega tooteid turustanud. Alates 2019. aasta keskpaigast ei saa rakendust enam ametlikust poest alla laadida. Alates 1. jaanuarist 2020 ei võimaldanud kullerid kasutajatel sõnumeid saata.

3 viiest WhatsAppi pole enam võimalik Windows Phone’is kasutada – Foto: Luciana Maline / TechTudo

WhatsAppi pole enam võimalik Windows Phone’is kasutada – Foto: Luciana Maline / TechTudo

5. Pärandiga Androidi ja iOS-iga kasutajad saavad värskendada või migreeruda 1. veebruarini

Siiani ei olnud enam võimalik rakendusi alla laadida ega olemasolevaid kontosid uuesti aktiveerida telefonides, mis käitavad operatsioonisüsteemi Android 2.37 või vanemat versiooni, ega iPhone’is, millel on iOS 8 või vanem versioon. Igaüks, kellel on rakendus juba ühele neist seadmetest installitud, saab seda jätkata kuni 1. veebruarini 2020, kuid WhatsApp ei garanteeri enam, et selle funktsioonid töötavad seni normaalselt. Järgmisest kuust töötab messenger ainult operatsioonisüsteemidest Android 4 ja iOS 9.

6. WhatsApp ei hoiata teid: uurige oma telefoni süsteemiversiooni

Androidi süsteemiversiooni teadasaamiseks peate pääsema seadetele, minema menüüsse “Teave telefoni kohta” (nimi võib telefonist sõltuvalt muutuda) ja otsida üksuses “Androidi versioon” kirjutatud teavet. Samsungi telefonides peate andmetele juurdepääsemiseks puudutama valikut “Tarkvarateave”.

4/5 Leidke Androidi versioon menüüst Teave telefoni kohta – Foto: Reproduktsioonid / Paulo Alves

Androidi versioon leiate menüüst Teave telefoni kohta – Foto: Reproduktsioonid / Paulo Alves

IOS-is avage lihtsalt rakendus Seaded, minge menüüsse Üldine> Teave ja kontrollige teavet üksuses „Tarkvaraversioon”.

5/5 Leidke iOS-i versioon iPhone’i menüüst “General” – Foto: Reproductions / Paulo Alves

Leidke iOS-i versioon iPhone’i menüüst “General” – Foto: Reproductions / Paulo Alves

7. WhatsAppi kasutamise jätkamiseks peate oma telefoni värskendama või muutma

Kasutajad, kes on Android-telefonid välja lasknud umbes seitse aastat, ei peaks muretsema WhatsAppi toe lõpetamise pärast. Näiteks Galaxy S3 2013 on Android 4.0.3 abil tehasest lahkunud ja saab ka edaspidi rakendusi käitada. Ka iPhone 6S või iPhone SE või iPhone 6, iPhone 5S, iPhone 5, iPhone 5C või iPhone 4S on ohutu, kui seda on värskendatud vähemalt iOS 9-le.

Kui teil on üks neist nutitelefonidest, kuid pole värskendusi teinud, on aeg hankida süsteemi ajakohasem versioon, et jätkata sõpradega sõnumite vahetamist. Androidi värskendamise ja uue süsteemi iPhone’i allalaadimise protseduur on lihtne ja nõuab ainult aktiivset WiFi-ühendust ja mõningast akulaadimist.

Kui teil on Android 2.3-ga telefon, mida enam ei värskendata, või iPhone 4 või uuem versioon, pole alternatiivi: peate WhatsAppi kasutamise jätkamiseks lihtsalt telefoni vahetama. Vestluste taastamiseks uues telefonis varundage Android Google Drive’i või iPhone’i iCloudi.

Suurim probleem on neil, kellel on Windows Phone. WhatsAppi kasutamise jätkamiseks peate migreeruma iPhone’i või Androidi, mis tähendab vestluste kaotamist, sest ühest süsteemist teise varukoopia taastamine on võimatu. See rakendus võimaldab teil saata üksikuid vestlusi ainult e-posti teel. Eksportimiseks avage soovitud vestlus, puudutage nuppu “Veel” ja minge menüüsse “Andmed (või rühmaandmed)> Saada ajalugu e-posti teel”.

Läbi Mis on valesti (1, 2 ja 3), Google, Apple ja Statista

Kuidas värskendada WhatsAppi iPhone'is

Kuidas värskendada WhatsAppi iPhone’is