Kaspersky avastas Usbekistani valitsuse korraldatud kĂĽberrĂĽnnakuoperatsiooni

Kaspersky avastas Usbekistani valitsuse korraldatud kĂĽberrĂĽnnakuoperatsiooni

Venemaa turvafirmad leidsid, et Usbekistani riiklik julgeolekuteenistus kasutas spioonivahendeid ja pahatahtlikku tarkvara, et korraldada riigis inimõiguste aktivistide ja teisitimõtlejate vastu suunatud küberrünnakuid, kirjutab Reuters.

Mitmed valitsusüksused üle kogu maailma saavad omandada keerukaid häkkimisvahendeid, et saada teavet oma poliitiliste vastaste kohta ja edukalt kontrollida, mida nende elanikud Internetis teevad. Kaspersky uurimislabori andmetel pole Usbekistani riiklik julgeolekuteenistus kõige edukam.

Kaspersky Labi uurija Brian Bartholomew avaldas intervjuus Forbesile, kui hoolimatud olid Usbekistani salateenistuse pingutused. Tegelikult võimaldasid erinevad leitud vead turvaettevõtetel avastada, et valitsuse üksus oli Lähis-Ida piirkonda suunatud ohu autori SandCati grupi kuritegeliku tegevuse taga.

Bartholomewi jaoks oli üks silmatorkavamaid vigu arvutite kasutamine, mille aadressid olid võrgus avaldatud, nuhkvara ja pahatahtliku viirusetõrjetarkvara nagu Kaspersky testimiseks.