Kaspersky ennustab aastaks 2019 uut häkkerirünnaku strateegiat

Kaspersky Labi teadlased on loonud oma iga-aastase ohutusprognoosiga aruande, mis põhineb 2018. aasta üritustel järgmise aasta kujundamisel saadud kogemustel. Väidetavalt võib 2019. aastal arenenud püsiva ohu (APT) jagada kahte rühma: kogenematud, kuid täis energiahäkkerid; traditsioonilised, mis on arenenumad ja ressurssidega paremad. Silm on sellel teisel rühmal, kuna nad kipuvad olema keerukamad ja neid on raske leida.

Ekspert ütles, et valitsused toetavad üha enam küberturvalisuse tööstust, mis paneb häkkerid võtma varjatud hoiaku, jättes avaliku radari avastamata. Ja see võib olla suurem probleem nende ohjeldamises, sest nad saavad kasutatavaid tööriistu ja tavasid mitmekesistada, kuna neil on vajalikud ressursid.

Kaspersky ütles oma prognoosis, et sellise lähenemisviisiga tutvustatakse ohvrite sihtimiseks spetsiaalset tööriista, kahjustades võrgu riistvara. See süsteem võimaldab läbimõeldumalt keskenduda tegevusele (botnet-stiil), mis on võimeline ründama valitud sihtmärke.

Ekspert ĂĽtles, et järgmisel aastal toimub rĂĽnnak “tarneahela” vastu, see on viimase kahe aasta suundumus, mis sunnib ĂĽksusi mõtlema tarnijate arvu ĂĽle, kelle heaks nad töötavad ja kui turvalised nad on. Samuti öeldakse, et mobiiltelefonide kaudu toimuvad pahavara rĂĽnnakud jätkuvad, pakkudes ohvrite seadmetele juurdepääsemiseks uut tĂĽĂĽpi rĂĽnnakuid. IoT-seadmetega ĂĽhendatud robotivõrgud kasvavad jätkuvalt “kontrollimatus tempos”, ĂĽtleb Kaspersky, muutudes valedesse kätesse aina tugevamaks.