Kast GNOME: probleemideta virtuaalne masin

Kast GNOME on GNOME projekti tarkvaratükk, mida saab kasutada kaug- ja virtuaalsüsteemide juurde pääsemiseks. Algselt 2011. aasta lõpus käivitatud Boxes on praegu väga küpses seisukorras, äärmiselt stabiilne, suurepärase jõudlusega ning tunnustatud äärmiselt lihtsa kasutamise eest.

Möödas on ajad, mil virtuaalmasinaid kasutasid ainult edasijõudnute teadmistega kasutajad või IT-spetsialistid. Virtualiseerimistehnoloogia kasutamine on üha tavalisemate kasutajate seas muutunud üha tavalisemaks.

GNOME kast mäletab “konkurente”

Virtuaalmasinate maailmas on mitu tuntud ja väljakujunenud tarkvara, näiteks VirtualBox ja VMware. Mõlemad on fantastilised rakendused, millel on palju seadistamis- ja kohandamisvõimalusi. Kvaliteet, mis on mõnele suurepärane, võib aga olla ka teistele viga.

Me elame ajal, mil paljud inimesed ĂĽritavad elu võtta minimalistlikumal moel ja see kehtib mitte ainult fĂĽĂĽsilise, vaid ka virtuaalse maailma kohta. Paljud kasutajad eelistavad kasutada tarkvara, mis on rohkem “asjaga seotud” ja mis ei paku kõiki suuri konfiguratsioone, mida enamasti isegi ei kasutata.

Seda tĂĽĂĽpi kasutajad armastavad kindlasti GNOME Boxi, mis pakub ainult hädavajalikke võimalusi, mida nad sĂĽsteemi virtualiseerimistarkvaras kasutavad. Vaid mõne sekundi jooksul ja mõne klõpsuga alustab GNOME Boxes ise installitava distrooni “.iso” allalaadimist ja loob virtuaalse masina, mis võimaldab teil esimest korda konfigureerida mälumahtu ja RAM-i.

Kuidas installida GNOME Box?

GNOME-kaste leiate suuremate Linuxi distributsioonide rakenduste poodidest (neid nimetatakse sageli kastideks).

gnome-box-in-app-store

Soovi korral saate Boxi installida ka Flatpaki. Selleks pääsete juurde tarkvaraleht Flathubisvõi käivitage oma terminalis lihtsalt järgmine käsk:

flatpak install flathub org.gnome.Boxes

Pange tähele, et sõltuvalt levitamisest võib see olla vajalik lubage Flatpaki ja Flathubi tugi.

Kogu GNOME Boxi lihtsus ja objektiivsus on kohe nähtav, sest tarkvara esmakordsel käivitamisel näete „tühja“ ekraani, mille keskel on ainult tarkvara logo ja akna päises paar nuppu. .

päkapikkarpGnome Boxes avakuva.

Vasakus ĂĽlanurgas näeme intuitiivset nuppu, millel on ikoon “+”, millel klõpsate oma VM-i loomiseks. Klõpsake nuppu “Loo virtuaalne masin …”. Sel hetkel avaneb aken, mis on minu arvates ĂĽks fantastilisemaid erinevusi GNOME Boxist.

pick-an-iso

Nagu ülaltoodud pildil näha, kuvatakse väljal „Tuvastatud allikad” kõik kaustas Allalaadimised olevad Linuxi operatsioonisüsteemi pildid. Ja vaid ühe klõpsuga soovitud pildil saate minna süsteemi installimise järgmise sammu juurde.

pick-an-iso-2

Rajatised ei peatu sellega. Väljale “Esiletõstetud allalaadimised” annab GNOME kasti mõned soovitused installitavate levitamiste kohta ja kõik, mida vajate, on klõpsata soovitud sĂĽsteemil, et algatada valitud sĂĽsteemi “.iso” allalaadimine.

Kas sa arvad, et see on kõik? Parima osa jätsin viimaseks!

Klõpsates nuppu “Laadi alla operatsioonisĂĽsteem”, leiate loendi, milles on umbes sada pilti uuendatud Linuxi distrosid, mida saab ĂĽhe klõpsuga alla laadida.

pick-an-iso-3

Õigesti! GNOME Boxi abil ei pea süsteemi allalaadimiseks juurdepääsu isegi distro veebisaidile.

Lõpuks on meil valik „Operatsioonisüsteemi pildifail”, mis võimaldab teil valida mis tahes arvuti kataloogis „.iso”.

VM-i lõplik seadistamine

Pärast installitava operatsioonisĂĽsteemi valimist suunatakse teid uuele lehele, kus klõpsate nuppu “Isikupärastamine”Saate konfigureerida RAM-mälu ja VM-mäluseadme (HD / SSD) suuruse.

omadus-vm-gnome-kastides

Kui see on tehtud, klõpsake lihtsalt nuppu “Tegema“Ja valmis! Teie VM on juba alanud.

Kui virtuaalmasin on loodud ja operatsioonisüsteem installitud, kuvatakse see GNOME Boxi avalehel ja sellele pääseb juurde lihtsalt sellel klõpsates.

vara-of-vm

Kui paremklõpsate installitud VM-il, on teil juurdepääs suvanditele “Kloon”, “Kustuta” ja “Atribuudid”.

omadused-of-vm-in-gnome-box-2

Atribuutidele juurdepääsemiseks ilmub uus aken, kus saate määratleda virtuaalmasina kohandatud nime, redigeerida RAM-i ja salvestusseadeid, muuta protsessori värvide arvu, sisestada / kustutada kettapilte ja hallata ekraanipilte, mille saab menĂĽĂĽs asuva funktsiooni Kastid kaudu ” hamburger ”aktiivse VM-i akna paremas ĂĽlanurgas.

printimisekraan

Mõnikord on vähem rohkem

Tunnistan, et olen GNOME Boxi kasutanud viimasel ajal palju rohkem kui ühtegi teist süsteemi virtualiseerimistarkvara. Selle praktilisus, kümnete konfiguratsioonide ja valikute puudumine, mida ma kunagi ei vajanud, ning suurepärane jõudlus muudavad Boxesi minu lemmikuks virtualiseerimisrakenduseks.

Pidage meeles, et Boxesil on endiselt piirang, et ta ei luba kasutajal valida kataloogi, kuhu virtuaalne masin salvestatakse, mis sobib minu jaoks, kuid see võib olla ka mõne inimese jaoks.

Neil teist, kes ei tea või pole GNOME Boxi selle uusimas versioonis testinud, pole aimugi, mis teil puudu on! Loomulikult on see GNOME projekti tohutu edu!

Andke meile allpool toodud kommentaarides teada, mis on teie lemmik virtualiseerimisprogramm, ja andke meile teada, mida te arvate GNOME Boxist ja kuidas see võib olla lihtne ja tõhus.

See on kõik, kõik! ?