Kasutajad heidavad Apple’ile ette, et see põhjustab FaceTime’i värskenduste sundimatuse

Probleemiks on asjaolu, et operatsioonisüsteemi vanema versiooniga seadmete kasutajad ei saa pärast operatsioonisüsteemi versiooni 7 avaldamist enam iOS-i videokõneteenust kasutada.

Kohtusse esitatud kaebuses sĂĽĂĽdistati ettevõtet teenuste blokeerimise põhjustamises majanduslikel põhjustel. Põhjendus pärineb varasemast kohtuprotsessist, kus ettevõte kaotas. Juhtum paneb tootja kahtluse alla VirnetX, mis sĂĽĂĽdistab Apple’i patentide rikkumises tehnoloogiaga, mida kasutatakse videokõnede ajal FaceTime’i kasutajate ĂĽhendamiseks.

Apple kaotas juhtumi, maksis ettevõttele hĂĽvitist 302,4 miljonit dollarit ja oli sunnitud tehnoloogia kasutamise lõpetama peer-to-peer mida ma seni kasutasin. Pärast seda hakkas ta kasutama Akamai servereid, börsi, mis muutis protsessi väga kalliks ja kahtlustatakse, et just see vallandas probleemi FaceTime’i kasutamisel, millel oli ainus võimalik parandus operatsioonisĂĽsteemi värskendamiseks versioonile 7.

Selles iOS-i versioonis on tootja integreerinud videokõnede haldamiseks uue tehnoloogia, mis muudab selle vabaks Akamai serverite kasutamisest, mis maksis alles 2013. aasta aprillist septembrini 50 miljonit dollarit, mida polnud võimalik vanemas tarkvaraversioonis lahendada.

Sundränne jõuab iPhone 4 ja iPhone 4S kasutajateni, kellest paljudel pole kavatsust teha värskendusi, mis muudaksid nutitelefonide kasutamise keerulisemaks. IPhone’i omanike vastu esitatud sĂĽĂĽdistused toimusid populaarse tegevusena, mistõttu võimaliku hĂĽvitamisega seotud kulud võivad kaotuse korral olla suured.