Kasutajad kurdavad, et iOS 13.2 tapab taustal olevaid rakendusi

SEE iOS / iPadOS 13.2 ilmus selle nädala alguses ja nĂĽĂĽd kurdab ĂĽha enam iPhone’i ja iPadi kasutajaid hulga probleemide ĂĽle, mis hõlmavad Apple’i mobiilse operatsioonisĂĽsteemi uusimat versiooni. Mõnel juhul on sellised seadmed nagu iPhone 11 Pro ja iPad Pro tappa taustal mõned rakendused, põhjustades nende pidevat laadimist.

Mitu lugejat ja osalejat MacRumors tunnistas, et tal on olnud probleeme rakenduste taasavamisel multitegumtöötluses, kaotades enamikul juhtudel oma tegevuse edenemise, nagu see kasutaja teatas:

Vaatan YouTube iPhone’is oma iPhone 11 Pro videot. Peatasin video vastuseks tekstsõnumile. Ma elan iMessage’is vähem kui minut. Kui naasin YouTube’i, laadis ta rakenduse uuesti sisse ja ma kaotasin vaadatud videod. Olen seda ka oma iPad Pro-s palju märganud. Rakenduste aknad ja Safari aknad laaditakse sagedamini kui iOS 12-s. Väga tĂĽĂĽtu.

Isegi arendaja Marco Arment kaebas olukorda oma Twitteri profiilis, viidates veel ĂĽhele vigale, mis teda vigastas:

IOS 13.2-s kasutusele võetud peamised uued vead: – taustal allalaadimised kipuvad igavesti rippuma ja ei käivitu – rakendused peatatakse agressiivselt, nii et iOS ei paku enam multitegumtöötlust … jätkates mustri 13 lahendamist vana iOS 13 põhifunktsioonide abil.

“Näo” probleemi tõttu soovitavad paljud kasutajad RAM-i haldamise probleeme; arvestades siiski, et sellisel seadmel nagu iPad Pro on 6 GB mälu, peaksid sellised tõrked ilmnema juhuslikult (näiteks intensiivse kasutamise ajal), võib-olla ka juhtub. Seetõttu on võimalik, et iOS 13.2 (või ĂĽldiselt iOS 13) kulutab soovitatust rohkem mälu.

Kas see on ainult minu kujutlusvõime või iOS 13 RAM-i agressiivsem haldamine? Ma ei saa YouTube’i taustal hoida, kuigi see oli viimane rakendus, mida kasutasin.

Rohkem kaebusi võib näha selles Redditi teemas ja isegi Apple’i tugikogukonnas, nagu antud juhul. Aruannete arvu põhjal võib öelda, et probleem on suur, kuid see ei pruugi puudutada kõiki, kellel on iOS 13.2-ga seade installitud.

Peale iPhone’i ja iPadi isegi HomePod oli probleem audioOS 13.2 värskendusega, mille tõttu Apple lasi vea lahendamiseks välja uue hädaabivärskenduse. See kõik viitab sellele, et tegelikult valmistab Apple’i OS-i praegune versioon ettevõttele rohkem peavalu ja see kõik võib olla seotud struktuuriliste sĂĽsteemidega.

Ilmselt näeme seal varsti iOS 13.2.1-d …