Kasutajad pole uue MacBooksi klaviatuuriga rahul [Pro] kaevata Apple kohtusse

Kasutajad pole uue MacBooksi klaviatuuriga rahul [Pro] kaevata Apple kohtusse

Kuu alguses rääkisime omaniku esitatud avaldusest MacBook Pro käivitati 2016. aastal. Selle dokumendi eesmärk on lihtne: üle 22 tuhande kliendi soovib, et Apple kannaks klaviatuurikujunduses tehtud vigu (nn. liblika mehhanism kes saabusid asendama vanu “kääre”) ja harjutasid tagasitõmbamist.

NĂĽĂĽd on siin esmaklassiline samm Apple’i vastu – viidates isegi petitsioonile, sest seal on põhimõtteliselt rahulolematute kasutajate hoidla.

Põhja-California ringkonnakohtusse esitatud kohtuasjas (nagu ka petitsioonides) kritiseeriti Apple’i klaviatuurikujundust, väites, et see oli vigane. Veelgi hullem: nad ĂĽtlevad, et Apple teadis veast varem ja isegi nii käivitas 2015. aastal 12-tollise MacBookiga uue klaviatuuri (ilma kujundust muutmata).

Dokumendi kohaselt on “tuhandeid” MacBooki omanikke [Pro] kannatab juba mingisuguse liblika klaviatuuri rikke tõttu, mis muudab masina kasutuks – aktis öeldakse, et disain laseb väikesel hulgal tolmu või prahti klaviatuuri alla sattuda ja takistab klahvide tavapärast käitumist, hoides nende vajutamisel salvestamist – Apple ise nõustub sellega sellel tugilehel, mis õpetab teid masina klaviatuuri puhastama. Mõnel juhul klaviatuur muidugi ebaõnnestub ja sunnib omanikke viima oma sĂĽlearvuti Apple’i poodi või Apple’i volitatud teeninduskeskusesse parandamiseks (see võib olla kulukas samm, eriti kui arvuti garantii on lõppenud).

Hagejaid süüdistatakse paljudes asjades, sealhulgas sõnaselgete garantiide rikkumises, hea usu paktides, kaudsetes garantiides, California ebaausa konkurentsi seaduses, California tarbija nõusoleku seaduses, varjamispettuses ja paljudes teistes. Nad otsivad kahjusid, kohtukulusid, et Apple avalikustab klaviatuurikujunduses avalikult puudused ja maksab kahjustatud üksuste parandamise või väljavahetamise, asendades samas ka asendusmasinate võimalikud ostud.

AppleInsideri kaudu