Kaubandussõda ja Apple'i boikott Hiinas: ettevõtete kasum võib langeda 29%

Kaubandussõda ja Apple’i boikott Hiinas: ettevõtete kasum võib langeda 29%

SEE kaubandussõda vahel Ameerika Ühendriigid ja Hiina ei ole uus teema, kuid viimasel ajal on maailma kahe suurima majanduse vahelised tülid juhtinud analüütikute tähelepanu pingete mõjudele nendel turgudel ja mõnel nende riikide sümbolettevõttel, näiteks Apple ja Huaweiiga.

Alates selle lahingu algusest on Apple (täpsemalt selle tegevjuht) ennast õnnelikult kahe riigi suhetes vahendajaks seadnud, et need pinged rajalt maha ei läheks ja muidugi hiiglaslikku äri õõnestaksid. alates Cupertinost. See ei juhtunud aga täpselt nii, nagu teavitas Lõuna-Hiina hommikune postitus.

Lisaks sellele, et Valge Maja kehtestatud imporditariifid on talle haiget teinud, kannatab Apple ka Hiina territooriumil kasvava ettevõtete boikoti all. Nagu me sel nädalal teatasime, läks Apple’i jaoks olukord veelgi keerulisemaks (irooniline), kui tema konkurent (Google) teatas, et lõpetab äri Huawei’ga – pärast seda, kui Donald Trump väljastas Hiina tootjatele piirangu.

Mõju tegevusele

Kuigi varsti pärast seda määratles Ameerika president uuesti, et sanktsioonid rakendatakse alles kolme kuu pärast, ei oleks Apple’ile tekitatud kahju kindlasti nii loid. Ameerika panga Goldman Sachsi uue aruande kohaselt hõlmab Apple’i halvim stsenaarium a Globaalse kasumi vähenemine 29% (umbes 15 miljardit USA dollarit), nagu rõhutas Market Insider.

AnalĂĽĂĽtik Rod Halli sõnul võib kahe suurriigi vahelise kaubandussõja eskaleerumine – koos Trumpi administratsiooni karmistatavate piirangutega Huaweiile tooteid ja teenuseid mĂĽĂĽvatele Ameerika ettevõtetele – tähendada, et Hiina valitsus otsib võimalusi vasturĂĽnnakuks ja Apple on kõige sihitud sihtmärk. selge.

Nagu olukord ei oleks Apple jaoks piisavalt halb, võiks Halli sõnul seda siiski muul viisil mõjutada. Negatiivsete kõrvalmõjude hulgas toovad analĂĽĂĽtikud välja, et Peking võib piirata Apple’i toodete tootmist Hiinas, kus ettevõttel on kõige rohkem tarnijaid.

See oleks kindlasti löönud ettevõtte rindkere, kui see ei oleks seotud Apple’i riigis töötavate inimeste arvuga: umbes 5 miljonit, millest umbes 1,8 miljonit on seotud iOS-i ja App Store’iga. Lisaks FoxconnTaiwani Apple’i alltöövõtja vastutab Hiinas enam kui miljoni töökoha eest.

Kui Hiina piirab mingil viisil iPhone’i tootmist, ei usu me, et ettevõte suudab nii lĂĽhikese aja jooksul ĂĽle viia suure hulga iPhone’i tootmise Hiinast, ehkki Apple’i Hiinast väljaspool toimuvatel toimingutel võib olla negatiivne mõju. nii Hiina tehnoloogiaökosĂĽsteemi kui ka kohalike töökohtade jaoks.

Kui see spekulatsioon väljub teoreetilisest valdkonnast ja jõuab reaalsesse maailma, ĂĽtlevad Apple’i aktsionärid, saatejuht Jim Cramer (programmist) Hull raha andma CNBC), “Hoidke kõvasti kinni”.

Kui USA-Hiina kriisi tagajärjed võivad Apple’ile olla katastroofilised, kui Peking piirab ettevõtte sealset tootmist, ei tohiks Crameri sõnul Apple’i aktsionärid oma osalust ettevõttes mĂĽĂĽa.

Ma usun endiselt, et teil oleks pidanud [as ações] Apple. Ma ei müü seda.

Mõju tootmisele

Muidugi ei oota Apple kannatlikult võimalikke tootmispiiranguid Hiinas. Sellega seoses oleme kommenteerinud, et Foxconn alustab tootmist iGadgets (eriti iPhone’ide) varsti Indias, kuid see pole ainus Apple, kes varrukast plaanib.

Ametist saadud teabe kohaselt DigiTimes, A Pegatron (teine ​​Apple’i tarnija) peaks Indoneesias järgmise kuu alguses alustama MacBookide ja iPadide tootmist. Võimalus pole kaugel, lõppude lõpuks teavitasime mullu jaanuaris, et tarnija plaanib lisaks Indiale ja Vietnamile laiendada oma tehast ka saarestikku.

· • ·

Vaatamata sellele meie analüüsitavale kallutatusele on asi selles, et Apple astub lähikuudel munakoortele. Jääb meile jätkata selle rongipõranda järgimist.

läbi 9 kuni 5 Mac: 1, 2; AppleInsider