Kaubandussõja ja pandeemia vahel kasvas Huawei kasum vaid 5,6%

Ehkki Huawei vahetuv president Eric Xu märkis juba enne 2020. aasta algust, et 2019. aasta oli Hiina tootja jaoks suurepärane aasta, näitavad finantstulemused teistsugust reaalsust. Vaateväljal oleva lõputu kaubandussõja ja tehnoloogiasektorit tugevalt mõjutava pandeemia vahel lõpetas Huawei 2019. aasta kasumiga 62,7 miljardit jüaani ehk 8,11 miljardit eurot. See väärtus tähendab 2018. aastaga võrreldes ainult 5,6% kasvu, mis on viimase 3 aasta madalaim väärtus.

Huawei 2019. aasta majandustulemused võrreldes eelmise 5 aastaga

krediit: Huawei

“Data-title =” Huawei 2019. aasta majandustulemused võrreldes eelmise 5 aastaga – kaubandussõja ja pandeemia vahel kasvas Huawei kasum vaid 5,6% – SAPO Tek “> Huawei 2019. aasta majandustulemused võrreldes eelmise 5 aastaga krediit: Huawei

Huawei esitatud finantsaruande kohaselt kasvas 2019. aasta kogutulu eelmise aastaga võrreldes 19,1%, ulatudes 858,8 miljardi jüaani ehk umbes 110 miljardi euroni. Üldiselt näitas tootmisettevõte Hiinas suuremat kasvu, umbes 36,2%. Seevastu EMEA piirkond (Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika) kasvas vaid 0,7%.

Huawei 2019 tulu regioonide ja sektorite lõikes

krediit: Huawei

“Data-title =” Huawei 2019. aasta tulud piirkonniti ja sektoriti – kaubandussõja ja pandeemia vahel kasvas Huawei kasum vaid 5,6% – SAPO Tek “> Huawei 2019 tulu regioonide ja sektorite lõikes krediit: Huawei

Hiina tootjad väitsid, et tarbimissektoris, mis hõlmab ka nutitelefonide ja kaubamärgiseadmete mĂĽĂĽki, on kasvanud 34%, ehkki Ameerika Ăśhendriikide ja Hiina vahelise “kaubandussõja” mõju on tunda olnud eelkõige pärast Donald Trumpi administratsiooni musta nimekirja kandmist 2019. aasta mais. Kuid Huawei näitab, et tervikuna saadeti 2019. aastal kogu maailmas kauplustesse 240 miljonit nutitelefoni, mis on 15% rohkem kui 2018. aastal.

Ettevõte ütleb, et vaatamata tohutule survele on äri endiselt tugev. Eric Xu tõi aga välja, et Ameerika Ühendriikide kehtestatud piirangute ja COVID-19 pandeemia tagajärgede tõttu võib tulevik olla keerulisem, mistõttu ettevõtted kohandavad ettevõtlust praeguste oludega arvestamiseks.

Tuleb meeles pidada, et USA valmistub kaubandussõja saaga viimases peatĂĽkis Huawei protsessorite pakkumise “kärpimist”, hoolimata Donald Trumpi administratsiooni lõpliku otsuse viivitamisest. Nende meetmete rakendamist on uuritud ja selle jätkamiseks on vaja ainult presidendi nõusolekut. Sellisena võivad Ameerika tehnoloogiat kasutavad tootjad, näiteks TSMC, pidama taotlema spetsiaalseid litsentse, et jätkata äri Hiina tootjatega.