Apple A4 ei saa olema eksklusiivne iPadi kiip, väidavad analüütikud

Kaudselt kasutab Apple iPhone'i tootmiseks Qualcommi tehnoloogiat (ja maksab selle eest vähem)

Kaks päeva tagasi kommenteerisime MacMagazine'i spekulatsioonide kohta, et Qualcomm võiks Apple'iga läbi rääkida, et pakkuda iPhone'i tootmiseks CDMA / UMTS tehnoloogiat. Hoolimata asjaolust, et kahe ettevõtte vahel pole seni otsest lepingut sõlmitud, on oluline meeles pidada, et seade juba kasutab Qualcommi patenteeritud tehnoloogiat: küsimus, et see ei lähe otseselt Apple'i kätte.

iPhone 3GS lebas kĂĽljel

Bernstein Researchi andmetel maksab iga nutitelefoni tööstuse ettevõte 4% oma toodete koguhinnast ainult koos Qualcommi tehnoloogiaga; iPhone'i tootja maksab omalt poolt ainult 1,6%. See on sellepärast, et ta ostis žetoone põhiriba , mille on tootnud teine ​​ettevõte Infineon Technologies, delegeerib kogu makse tasumise ülesande autoritasu mis on lepingus ette nähtud iga seadme (st Foxconni) tootja jaoks.

Selle tulemuseks on Apple'i ärikasumi märkimisväärne kasv, mis ulatus 2009. aasta eelarves 280 miljoni dollarini ainult seetõttu, et see ei maksnud kokku autoritasu laadis Qualcomm. Samal ajal ei teinud ta ühtegi viga, st kokkuleppel, mida kaks ettevõtet peaksid arutama, polnud sellel midagi pistmist.

(MacNNi kaudu)