KDE Neon Developer Edition pakub Waylandi tuge

KDE Neon on üks levitusi, mis kannab kogu KDE kuulsamate projektide hilist ökosüsteemi, nii tehnoloogia demonstreerimiseks kui juurutamiseks nii tavaliste kasutajate kui ka arendajate poolt.

Kuigi KDE projekt ei ütle, et Neon on “projekti ametlik levitaja”, on tunne, et lõpuks peame saama süsteemiks, mille on loonud KDE kogukond ja mida haldavad kõik selle juhised ja projektid. Lõppkokkuvõttes pole see kõige tähtsam, oluline on see, et KDE projekt otsib alati parendamist ja nüüd lubab integreerimine “uue” Waylandi graafikaserveriga tulevikku.

SEE Neoon KDE sellel on kaks versiooni, üks tavakasutajatele ja teine ​​KDE arendajatele ning arendajatele mõeldud versioon toob tavaliselt Plasmasse tehnoloogia suurimad uudised ja kõik, mis sellega kaasneb. Mitte kõik, mis läheb arendaja versiooni, jõuab lõpuks kasutaja versioonini, see on sarnane Firefoxiga juhtunule.

KDE Neon Developer Editioni uusim versioon Wayland vaikimisi installitud, pole nüüd Miril lauaarvutite jaoks enam küsimusi (Canonical kasutab seda endiselt IoT jaoks), Waylandist on tegelikult saanud X (x.org) ametlik järeltulija, KDE arendajad testivad servereid, et see tulevikus Plasmaga integreerida.

KDE Neon koos Waylandiga

See aitab Waylandi arendajatel endil serverit uuendada ja vigu parandada, sest on olemas süsteem, mida KDE Plasma kasutajad saavad kasutada ja mille kohta tagasisidet anda.

Erinevalt Ubuntu 17.10-st, mis plaanib vaikimisi Waylandi kasutada, töötab KDE Neon teste ainult ilma lubadusteta, nagu projekti juht Jonathan Riddell selgitab:

“Wayland on praktiliselt kasutusvalmis, kuid põhjus, miks me ei saa veel täielikult vahetada, on see, et mõnel graafikakaardil on sellega töötamisega endiselt probleeme, isegi süsteemifontidel võib olla erinevusi selle tõttu, kuidas Wayland tuvastab piksleid tolli kohta. See on meie testimise põhjus, inimesed, kes soovivad proovida KDE Neon Developer Editioni (ebastabiilses versioonis), saavad sisselogimisekraanil valida Waylandi seansi. “

Kõik, kes soovivad neid uusi funktsioone testida, saavad KDE Neon ISO otse arendaja versiooni alla laadida ametlikult veebisaidilt.

Järgmine!

Allikas