KDE Neon toetab nĂĽĂĽd Ubuntu 16.04 LTS-i

KDE Neon toetab nĂĽĂĽd Ubuntu 16.04 LTS-i

Kuna Ubuntu 16.04 LTS ilmus kohe ukse taha, on täiesti loomulik, et sellest tuletatud projektid hakkavad oma pakettide ĂĽhilduvamaks muutmiseks “liikuma”, KDE Neoni projekt on ĂĽks neist.

KDE Neon ilmus selle aasta alguses ettepanekuga tuua uusim versioon kõigest, mis KDE-l on, populaarse Ubuntu baasil, uuri siit. Selle projekti juht on Jonathan Riddel, ta langes Canonicaliga välja ja lahkus Kubuntu meeskonnast ka eelmisel aastal ja lahkus projektist ning lõi KDE Neoni, varem välja antud KDE Neon versioonid ühilduvad ainult Ubuntu 15.10-ga.

Kuigi Neon KDE projekt kavatseb luua puhta KDE-ga ISO, on see põhimõtteliselt uusimate rakenduste hoidla, mis sobib tehnoloogia tüüpi esindama mõeldud süsteemitüübiga, antud juhul KDE Plasma ja teiste KDE programmidega; see võib tulevikus muutuda.

Selle peegeldus on see, et arendaja ei taga KDE Neon 15.10 versioonilt KDE Neon 16.04 LTS uuemale versioonile ülemineku tuge, kuid need, kes soovivad põhitäienduse käsitsi läbi viia, kasutavad seda käsku:

sudo apt update
sudo apt install neon-desktop
sudo apt full-upgrade

Vaja on tagada, et hoidla deb http://archive.neon.kde.org/dev/unstable wily main aktiveeritud failis /etc/apt/sources.list.d/neon.list, kui kõik on uuendatud “OK”, kasutage käsku:

do-release-upgrade

Kui soovite lihtsalt proovida KDE Neonit, saate selle alla laadida ISO on valmis otse ametlikult veebisaidilt, versioon saadaval ainult arendajatele ja testijatele, lõppkasutajatele mõeldud versiooni pole veel välja antud.