KDE projekt kolis GitLabi

KDE on tänapäeval üks suurimaid avatud lähtekoodiga kogukondi ja projekte, kus on üle 2600 aktiivse koostööpartneri. Pakkuda täielikku graafilist keskkonda kas paljude KDE Plasma funktsioonide või kümnete rakenduste ja konfiguratsioonidega. Näib, et KDE järgib mõtteviisi, kuulates võib-olla alati oma arendajaid ja kasutajaid, mistõttu algas kavatsus GitLabisse üle minna.

Enne otsust analüüsitakse mitmeid aspekte, tegelikult ei tohiks teiste teenuste suure koodibaasi muutmine olla lihtne ülesanne. Muutused ei juhtu juhuslikult, mõned eesmärgid on meeles: need on järgmised:

  • Juurdepääsetavam infrastruktuur projektidesse panustamiseks;
  • Integreerimine Gitiga koodi ĂĽlevaatamiseks ja muude ĂĽlesannete jaoks;
  • Kindel, lihtne infrastruktuur ja tööriistad;
  • Head suhtluskanalid ja avatud suhted nendega, kes vastutavad GitLabi eest.

Isegi GitLab pakub KDE-le abi migratsiooni põhieesmärkide ja eesmärkide saavutamisel, kuid kõigepealt peavad otsused toimuma kogukonna ja projektinõukogu kaudu. Lõpuks jõudsid mõlemad pooled kokkuleppele ja septembri jooksul teatas GitLab KDE otsusest:

“Täna teatab ĂĽhes rakenduses tarnitud DevOpsi platvorm GitLab, et KDE, rahvusvaheline tehnoloogiakogukond, mis loob laua- ja sĂĽlearvutitele tasuta ja avatud lähtekoodiga tarkvara, võtab kasutusele GitLabi, et selle arendajad saaksid veelgi parandada infrastruktuuri kättesaadavust ja suurendada panust.”

„KDE on tasuta ja avatud lähtekoodiga tarkvarakogukond, mis on pühendatud hõlpsasti kasutatavate arvutuskogemuste loomisele. See pakub keerukat töölauagraafikat, laia valikut kommunikatsiooni, töö, hariduse ja meelelahutuse rakendusi ning loob hõlpsalt platvormid uutele rakendustele.

Kommenteerides juhtunut veidi rohkem, David Planella, GitLabi avalike suhete juht, ĂĽtles:

“Meil on väga hea meel, et KDE kogukond valis GitLabi, pakkudes oma arendajatele täiendavate tööriistade ja ressursse, mida on vaja arenenumate rakenduste loomiseks.”

Oma kõnet täiendades jätkas Planella:

„KDE rõhutab vanadele ja uutele probleemidele uudsete lahenduste leidmist katsetamiseks avatud õhkkonnas. See mõtteviis on kooskõlas GitLabi eesmärgiga aidata meeskondadel tarkvaraarenduses paremat koostööd teha ja ootame KDE toetamist, kuna nad loovad jätkuvalt suurepärast tarkvara miljonitele kasutajatele kogu maailmas. “

Lydia Pintscher, siis president KDE eV. järeldusele:

„Sellise avatud kogukonna jaoks nagu KDE on väga oluline omada sõbralikku ja hõlpsasti kasutatavat infrastruktuuri. Oleme viimased kaks aastat veetnud KDE-s sisenemise tõkkeid märkimisväärselt. GitLabi liikumine on selles protsessis oluline samm ”.

Per selle lingi kaudu Saate üksikasjalikumalt vaadata tööriistu, mida KDE varem kasutas, ja milliseid projekte selle muudatusega kasutada. Kui enne protsessi jagamist mitmeks etapiks ja lugematuteks etappideks, pakub GitLab lihtsust, mis võib kaasautori töö lihtsamaks muuta.

Ole osa meist Diolinux Plus foorumja jagage meie sisu, SĂśSTEEMAATILISELT! ?

Allikad: GitLab, Street Insider, Ubunlog.