Kdenlive olla ettevaatlik? Olive videotöötlus tuleb!

Vabatarkvara maailmas on väga tavaline, et midagi sellist juhtub, kuid alati, kui mõni projekt teiste konkurentide seast silma paistab, lõpeb “stagnatsioon” just seetõttu, et “trooni kaotamise” oht suureneb veelgi, võib-olla peegeldab see loomulikult seda, kuidas inimesed on igaĂĽhe taga – Kõik need projektid toimivad. Heas mõttes või halvemini (aga ma arvan, et eriti igaviku jaoks) on Kdenlive projektil projekt, mis lubab võistelda tiitli “parim avatud lähtekoodiga videotöötleja” nimel.

Minu jaoks on Kdenlive endiselt parim avatud lähtekoodiga variant redigeerimiseks ja DaVinci Resolve on parim tasuta võimalus, vallandatud, kuid kuna konkurents on alati teretulnud, saate täna Olive’iga tuttavaks!

Projekt on hiljuti välja töötatud ja kasutusele võetud novembris 2018 ning arendajate sõnul on sellel suured ambitsioonid:

Olive on projekt, mis pakub tasuta ja avatud lähtekoodiga kvaliteetset videotöötlust ja kompositsiooni kõigile. Selle projekti eesmärk on olla kompromissideta Adobe Premiere Pro, Apple Final Cut Pro ja Vegas PRO täielik valik. Võimas, kuid samas algajale sobiv lahendus, kuid eriti tõhus loovisikutele kogu maailmas.

Projekt algab sel ajal, kui arendaja ĂĽtleb:sisuloojad, kes on pettunud maastiku redigeerimise tarkvarastseenis, segaduses makseskeemidega, mitme platvormi rakenduste puudumisega ja madala kvaliteediga tarkvaraga“See viis ta pikaajalise huvini välja töötada videotöötlusprogramm, mis ĂĽhendaks tema lemmikallikad ja välistaks igasuguse bĂĽrokraatia ning loodetavasti ka kõik vead, mis tal teiste kirjastustega on.

See on põhimõtteliselt olemasolev kirjeldus aastal Patreoni projektis toimetaja ja näete ka rakenduse lähtekood GitHubis, kust leiate lisaks Linuxile ka Windowsi ja macOS-i tarkvaraversioonid.

Mis funktsioone sellel on?

Veel Alpha arendusjärgus on tarkvara palju arenenud, mis muudab teie tagasiside väga huvitavaks. Praegu on see ressursside poolest lihtne, kuid seda saab juba kasutada mõne sama lihtsa või amatöörliku töö jaoks.

Olive toetab mitmesuguseid koodekeid ja vorminguid, samuti toetab Kdenlive multitracki koos automaatse heli eraldamisega videost ja tööriistadest ruumiliseks manipuleerimiseks ja liikumiseks Cartesiuse väljadel.

Redaktoriga on kaasas väike arv kasulikke tööriistu failide manipuleerimiseks ajaskaalal. Kui kavatsete oma videotesse lisada lihtsaid pealdisi ja pealkirju, on see ka lihtne ning mugav viis.

Mida ta ei saa teha?

Võimalikud oliivid

Nimekiri, mida Olive teha ei saa, on tegelikult üsna pikk, kuid jällegi on see Alpha stage tarkvara, mida saab, kuid mida ei tohiks tootmises kasutada.

Värviparandusega töötamiseks pole võimalust, väga vähe heliefekte, mitme kaameraga töötamine on samuti keeruline ja ĂĽleminekud lihtsad. Ajaskaalal olevate failidega manipuleerimine on endiselt natuke tĂĽlikas, sel ajal, kui ma seda katsetasin, toimis toimingu tagasivõtmiseks isegi otsetee “CTRL + Z”, sest selleks oli vaja kasutada liidese nuppe. Tegelikult on klaviatuuri otseteede kĂĽsimus praegu kriitiline.

Minu arvates on tarkvara renderdamine “OK”, kuid pole ĂĽllatav.

Kdenlive on kahtlemata palju parem, nii et kui otsite avatud lähtekoodiga tarkvara, on see ikkagi parim valik.

Vaadake toimetaja täielikku ülevaadet!

Kuidas Olive Linuxi alla laadida ja testida?

Olive saate otse alla laadida ametlikult veebisaidilt, seal leiate ka Windowsi ja macOS-i valikud.

laadige alla Linuxi oliiviredaktor

Ilmselt kõige praktilisem viis lihtsalt rakendusi testida on kasutada faili AppImage et projekt pakub, on lisaks PPA-le ja muule ka Flatpaki ja Snapi versioonid.

Minu testis Flathubi Flatpak-versioon, osutus valituks.

Lõppkokkuvõttes on minu meelest Olive valmis ainult neile, kes soovivad lihtsat redigeerimist koos lõikamise ja ühendamise, võib-olla teksti, mõne ülekattega pildi ning võib-olla taustamuusika ja heliefektidega, kõike muud kui „liiga palju küsida“. praegu.

Olge osa meie kogukonnast ja ärge jätke tähelepanuta ühtegi tehnikamaailma teemat, pääse juurde Diolinux Plus foorumitele ja hoidke end kursis viimaste uudistega.

Pärast testimist andke meile teada, mida arvate!

Järgmine!


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.