Keelatud: kaheksa asja, mida te ei peaks tutvumisrakenduses tegema Allalaadimised |

Keelatud: kaheksa asja, mida te ei peaks tutvumisrakenduses tegema Allalaadimised |

Kiusavad rakendused on muutumas üha populaarsemaks. Lisaks Tinderile, mis käivitati 2012. aastal ja mis on sellest ajast alates olnud kõige laialdasemalt kasutatav tutvumisrakendus, on ka teisi alternatiive, näiteks Grindr, Happn, Poppin ja Bumble, mida otsivad erineva seksuaalse sättumusega inimesed. Turvalisus selles keskkonnas on siiski endiselt oluline detail.

LUGEGE: Microsoft 'hĂĽlgas' Windows 7; vaata, mis muutub

Lisaks teatavatele ettevaatusabinõudele käitumise osas tasub mainida, et on vaja pöörata tähelepanu sellele, mida igas profiilis väljendatakse. Registreeritud isikute kaitsmiseks rakendatakse kohaldatavaid turvameetmeid, näiteks teatud hoiakute keelustamine, millele järgneb keeld. See ei paista palju, kuid kui kasutaja jätab oma Tinderi lehe täis väga isiklikku teavet, võib temast saada ohver näiteks pettused või isegi teiste soovimatu kokkupuude. Mõelge sellele TechTudo Koostage loetelu mõningatest toimingutest, mida te ei peaks tutvumisrakenduses tegema.

Tinder annab kasutajatele vabaduse lisada oma profiili oma teave. Foto: Divulgao / TinderTinder annab kasutajatele vabaduse lisada oma profiili oma teave. Foto: Divulgao / Tinder

Tinder annab kasutajatele vabaduse lisada oma profiili oma teave. Foto: Divulgao / Tinder

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Enamik tutvumisrakendusi ei luba intiimseid fotosid. Mõned on teistest tihedamad, näiteks Grindri ĂĽmbris, mis keelab isegi fotod aluspesu või siluetiga, mis jätab nähtavad suguelundid riiete taha. Tinder ei luba piltide saatmist isegi platvormi kaudu. Sõltuvalt juhtumi raskusest – mida analĂĽĂĽsib rakendus – saab fotod kustutada või mõnel juhul võib kasutajatel võrgu keelata. Pean siiski tähelepanu pöörama: sõltuvalt foto kärpimisest või tehtud nurgast, saavad mõned rakendused aru, kui alasti on, ja tegutsevad.

2. Avaldage isiklikku teavet

On väga tavaline, et iga kasutaja profiilil avaldatakse teatud teavet, alates kõige põhjalikumast, näiteks nende linnast, kuni intiimsema profiilini, näiteks pikkus ja sĂĽnnikuupäev. Oht seisneb aga paljastatud teabe tĂĽĂĽbis – ei ole soovitatav sisestada oma täisnime ja aadressi, samuti e-posti või finantsteavet. Kuvab tuhandete kasutajate võrgus andmete paljastamise asemel võimaliku kiusatuse, mida soovite teha vabal ajal või muustes muusikaeelistustes – ja see pole liiga ohtlik.

3. Muutke telefoninumbreid väga kiiresti

Võib olla keeruline kindlaks teha, millal on õige aeg võtta ühendust inimeselt, kellega räägime, kuid telefoninumbri andmine liiga vara võib olla ohtlik. Teiste inimeste ndole tundmata on võimalik, et kasutaja puutub kokku peksmise, ähvarduste ja oma turvalisuse ohtu seadmise võimalusega.

Happn võimaldab koondada teel kokku tulnud inimesi Foto: Divulgao / HappnHappn võimaldab koondada teel kokku tulnud inimesi Foto: Divulgao / Happn

Happn võimaldab koondada teel kokku tulnud inimesi Foto: Divulgao / Happn

Kas vaadata vanemana või nooremana, sisestage registreerimisel võlts vanus, kui praktika leitakse, siis karistuse põhjus suhtetaotluses. See kehtib ka alla 18-aastaste laste kohta, kes loovad valeandmetega profiile, mille tulemusel võivad kasutajad olla keelatud.

5. Kasutage kolmandate osapoolte fotosid

See on veel üks teabe võltsimise juhtum. Teiste inimeste piltide kasutamisel võib kasutaja kannatada autoriõiguse eeskirjade tõttu. Mõni rakendus välistab sisu ainult juhul, kui inimesel pole õigusi. Rangematel juhtudel võidakse keelustada võrk. Teatud rakendused kutsuvad ka kasutajaid üles teatama kõigist, kes kasutavad nende pilte ilma loata.

6. Ebasobiv käitumine

Rakenduste vestluste süsteemis, mida kiputakse jälgima, on oluline austada. Üldiste solvavate kommentaaride, ähvarduste või vihakõne leviku korral võib kasutaja oma profiili välistada. Ka ahistavad kõned kuuluvad keeldu ja kannavad sama lauset.

Rakendus keelab piinavaid ja valju kommentaare Foto: Rassa Delphim / TechTudoRakendus keelab piinavaid ja valju kommentaare Foto: Rassa Delphim / TechTudo

Rakendus keelab piinavaid ja valju kommentaare Foto: Rassa Delphim / TechTudo

Nagu rikkumiste puhul, on ka ahvatlevates rakendustes vägivalla õhutamine või vägivaldne käitumine keelatud. Mõnel juhul on sellise käitumise levitamine emotikonide kaudu karistamise põhjuseks. Relvade ja uimastite kohta tsitaate postitavad kasutajad võivad ka tagajärgi kannatada.

8. Teistelt isikliku teabe taotlemine ja / või kuvamine

Interneti-vestluste levitamine trükitud rakenduste kaudu toob kaasa ka karistused, mille tavaliselt väljastab kõnealune kasutaja. Ennekõike teiste osapoolte privaatsuse rikkumised, kui neid tehakse ilma nõusolekuta. Vestlusrakendustes on keelatud ka teiste inimeste isikuandmete, näiteks finantsteabe, ID-de, CPF-ide ja aadresside taotlemine.

Mis ja kuidas Tinder töötab

Mis ja kuidas Tinder töötab