contador gratis Skip to content

Keelevead võivad kohtingusaitidel kiusatusi ära hoida, ütles uuring Sotsiaalmeedia

Keelevead võivad kohtingusaitidel kiusatusi ära hoida, ütles uuring Sotsiaalmeedia

Tutvumislehtede profiilides keelevigade tegemine muudab kedagi vähem atraktiivseks. Vähemalt nii selgus Hollandis Tilburgi ülikooli teadlaste eelmisel kuul tehtud uuringutest. Teadusuuringute kohaselt peetakse libisemisi, nagu "tudp" mitte "kõige" kirjutamine, ja suurtähtede valesse kohta panemist, tähelepanematuse ja tähelepanematuse märgiks, mis võib matši edu ohtu seada.

LUGEGE: seitse häbi, mida kõik Internetis kogevad

Teadlased kogusid rohkem kui 300 tutvumissaidi liiget ja palusid neil lugeda võltsprofiile, milles oli keelevigu, samuti neid, mis ei sisaldanud vigu. Katseteks kasutati fotosid inimestest, kelle füüsiline atraktsioon oli keskmise tugevusega, kuna väga kole või väga ilusa partneri kasutamine võib uuringu tulemusi kahjustada. Lõpuks näitab kogemus, et vigade esinemine mõjutab otseselt kasutaja taju.

Portugali vead mõjutavad kasutajate ettekujutust tutvumisportaalides, väidab fotouuring: Lucas Mendes / TechTudoPortugali vead mõjutavad kasutajate ettekujutust tutvumisportaalides, väidab fotouuring: Lucas Mendes / TechTudo

Portugali vead mõjutavad kasutajate ettekujutust tutvumisportaalides, väidab fotouuring: Lucas Mendes / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Näiteks kirjavigu kiputakse seostama autori vähese tähelepanu ja huviga. "Online-kohtingute puhul võib tähelepanematust tõlgendada kui pingutuse ja huvi puudumist profiili pühendamiseks aja ja hoolitsuse vastu, mida kiputakse pidama ebaatraktiivseks," selgitavad selle uuringu autorid. Grammatilistel ja ortograafilistel normidel põhinevad vead on omakorda seotud pädevuse ja intelligentsusega.

Uuringust selgus ka, et vastupidiselt arvatavale ei muutnud mitteametlike digitaalsete suhtlusstiilide (nt liigne hüüatus (hai !!!) või emotikonide) ülekandmine taotlejaid sõbralikumaks. Uuringus osalejate arusaamade järgi on kõige huvitavamad inimesed, kes kirjutavad formaalsemalt.

Siiski on endiselt lootust neile, kes kirjutamisega eriti hästi hakkama ei saa: ainult 33,3% osalejatest näeb profiilteksti vigu. Kuid tuleb märkida, et sellel uuringul on piiranguid: kuulatakse ainult väikest täiskasvanute rühma, keskmise vanusega 55 aastat, kes on ühe Hollandi tutvumissaidi Parship liikmed.

Läbi ajakirja Social and Personal Relations and Daily Letters

Mis on teie lemmik sotsiaalne võrgustik? Jäta oma arvamus TechTudo foorumisse.

Suhtlusvõrgustik, mida (peaaegu) kõik on kasutanud

Suhtlusvõrgustik, mida (peaaegu) kõik on kasutanud