Facebook ostab näotuvastustehnoloogia

Kell heliseb ja Facebook hindab

Pärast kuudepikkust spekuleerimist ja nädalatepikkust ootusärevust tuli Facebook Nasdaqi. Mark Zuckerberg heliseb ja börsil suhtlusvõrgustiku debüüdi tähistav sessioon on alanud. Mõni minut hiljem kasvasid ettevõtja õpilasena loodud ettevõtte aktsiad 11% 42,05 dollarini, võrreldes varem asutatud 38 dollariga. Kuid hind kestis vaid mõnda aega ja naasis 38 dollarini aktsia kohta.

Siiski teatati ka sellest, et Facebooki debüüt Põhja-Ameerika tehnoloogiaindeksi osas ei alanud plaanitud ajal, kuna viimase hetke tellimusi oli palju. Pooletunnine viivitus venitas kauplemise alguse lõpuks kella 11.30-ni.

Nagu TeK juba kirjutas, on Facebooki aktsiaturule toonud toimingutega seotud arvud muljetavaldavad. Ettevõtte väärtus on üle 100 miljardi dollari ja IPO teenib rohkem kui 16 miljardit dollarit.

Viimase kaheksa aasta jooksul on ettevõttel õnnestunud meelitada 900 miljonit kasutajat ja muuta Interneti-sotsialiseerumise kontseptsioon – tee, mis on loonud võimalusi ja ohte.

Täna on teada, et pärast hüsteeriat, mis ümbritseb tehnoloogiaettevõtte kõigi aegade suurimat IPO-d ja on suuruselt kolmas USA ajaloos, ootab ettevõtet kohtuasi, mille eesmärk on hüvitada 15 miljardit dollarit. .

Californias esitatud kohtuasi koondab 21 kaebust, mis on esitatud Ameerika Ühendriikide erinevates osades ja süüdistab ettevõtet kasutaja privaatsuse unarusse jätmises. Täpsemalt öeldes tagab prokuratuur, et Facebook jätkab kasutajate teabe salvestamist ka siis, kui nad seda teevad Välju (lahkumisteenistus).

Tulles tagasi päeva hetke juurde ja nagu esimesel tsitaadil kombeks, alustas Mark Zuckerberg tänase Nasdaqi seansi. Sümboolset hetke tähistatakse kaugelt ettevõtte peakontorist, kui tehnoloogia seda võimaldab, entusiastliku publiku ees ja ettevõtte töötajatega täidetud laval.

Selle video pakub Nasdaq ja saate seda vaadata allpool. Facebooki asutaja rõõm on teada. Stiil on juhuslik, vabaaja …

Videol ei ole see nähtav, kuid Zuckerberg teeb lõpuks lühikese avalduse, mille reprodutseeris Bloomberg TV: „Ma tean, et see võib tunduda suur asi, kuid siin on suur tõde: meie missioon pole olla börsiettevõte. Meie missioon on muuta maailm avatumaks ja ühendatumaks. Kõik sealsed inimesed on loonud maailma ajaloo suurima kogukonna. Oleme teinud fantastilisi asju, millest pole kunagi unistanud ja ma ei jõua ära oodata, et näha, mida nad teevad, kui areneme edasi. Nii et sellel erilisel päeval ja kõigi Facebooki ees on ainus asi, mida ma tahan kõigile, kes meie tooteid kasutavad, on aitäh “.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Märkmete kirjutamine: Esimese börsipäeva lõpus oli Facebook kallinemas 0,6%. Ettevõtte aktsiad lõpetasid sessiooni 38,23 dollariga, mis tõi eeldatavalt 16 miljardit dollarit. Kauplemise ajal oli aktsia kõrgeim hind veidi üle 42 dollari.

Cristina A. Ferreira