Kelmuse Bolsa Famlia ulatub WhatsApp | -il miljonini Sotsiaalmeedia

Kelmuse Bolsa Famlia ulatub WhatsApp | -il miljonini Sotsiaalmeedia

WhatsAppis levinud uus pettus meelitas ohvreid võltsitud kupongide abil koolitarvete külge, mis olid väidetavalt seotud Bolsa Famliaga. PSafe'i digitaalse turbelabori dfndr lab andmetel on sõnumiga kaasnenud lingile juurdepääsu saanud enam kui miljon inimest alates 15. jaanuarist, mil see esmakordselt tuvastati. See summa võrdub keskmiselt 70 tuhande uue kasutajaga, kes on päevas mõjutatud.

LOE: WhatsApp on kloonitud: tundke pettuse liike ja õppige, kuidas ennast kaitsta

Sotsiaalse arengu erisekretariaat väitis, et teave oli vale. Rünnak oli suunatud sotsiaalprogrammide saajatele ja kasutas ära klassi naasmise perioodi 2020. aastal, et lubada kupongi suuruseks 350 dollarit. "BOLSA ESCOLA 2020: Kes omab Bolsa Famliat, annab föderaalvalitsus boonusena kuni 350 dollarit RÜ koolitarbed 2020. Kontrollige, kas teil on õigus hüvitistele, "öeldi võrgu kaudu levivas sõnumis.

WhatsAppis levib uus pettus, mis on suunatud Bolsa Famlia saajatele. Foto: Rubens Achilles / TechTudoWhatsAppis levib uus pettus, mis on suunatud Bolsa Famlia saajatele. Foto: Rubens Achilles / TechTudo

WhatsAppis levib uus pettus, mis on suunatud Bolsa Famlia saajatele. Foto: Rubens Achilles / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Sotsiaalarengu erisekretariaat esitas avalduse, milles hoiatas teabe valesti esitamist. On olemas eelnõu, mis pakub sarnaseid soodustusi, kuid on endiselt menetlemisel, mida pole veel heaks kiidetud. Ametlik märkus ütleb ka, et "Kodakondsusministeeriumi lehel on uusim teave Bolsa Familia programmi ja teiste föderaalvalitsuse sotsiaalsete programmide kohta".

See pettus järgib teisi sarnaseid pettuse mustreid, mis tavaliselt levivad WhatsAppis. Kasutaja saab teate, mille eesmärk on meelitada kasutaja tähelepanu, pakkudes materjali ostmiseks ja lingi toomiseks kupongi, mille väärtus on 350 dollarit. Pärast klõpsamist suunatakse inimene välisele lehele, kus rünnak tegelikult toimub.

Ohvritel paluti vastata kolmele küsimustikule koos küsimustega "Kas teil on Bolsa Familiat?", "Kas olete oma registreerimisega kursis?" ja "Kas teil on kodanikekaart hüvitiste tühistamiseks?". Sõltumata antud vastusest kinnitab leht eeldatavate eeliste olemasolu, kuid selle vabastamiseks on vaja inimesi, kes oma kontaktiga linki jagavad. Seda tüüpi strateegiat rakendatakse alati eesmärgiga rünnakuid kiiresti korrutada.

Nagu võltsitud tööpettused, Nike'i sünnipäevad, Bauducco panettone ja kiirtoiduketid nagu Burger King ja McDonald's, sisaldab võltsveebisait palju võltskommentaare teistelt, kellele oleks sellest kasu olnud.

Lisaks sellele soovitatakse kasutajatel lubada brauseris saidilt teatisi saada – funktsiooni, mida kasutatakse hiljem sageli rĂĽnnakute vektorina, mis võivad hõlmata teabe või isegi ohvri raha. Kasu, mis oleks pidanud olema seotud Bolsa Famliaga, polnud kunagi saadaval.

WhatsApp-i petmises mainitakse Bolsa Familia 350-dollarise võltstoetusi Foto: Reproduo / PsafeWhatsApp-i petmises mainitakse Bolsa Familia 350-dollarise võltstoetusi Foto: Reproduo / Psafe

WhatsApp-i petmises mainitakse Bolsa Familia 350-dollarise võltstoetusi Foto: Reproduo / Psafe

WhatsApp-ahela kaudu pakutavate reklaamide ja hüvede osas on oluline olla alati kahtlane. Kahtluse korral kustutage teade ja ignoreerige selle sisu, et kaitsta end võimalike peksmiste eest.

Valitsusprogrammide kahtluse korral otsige tunnustatud ajalehtede, ajakirjade ja uudistesaitide avaldatud teavet, kuna sellised algatused kipuvad olema laialdaselt kajastatud. Samuti on oluline vaadata otse Bolsa Famlia juhtumi eest vastutava asutuse, sotsiaalse arengu erisekretariaadi veebisaidil (www.desenvolvimentosocial.gov.br).

Samuti on oluline olla eriti ettevaatlik kõigi sõnumsiderakendusse saabunud linkide suhtes. Hea viirusetõrje teie Android-telefonis või iPhone'is (iOS) võib blokeerida juurdepääsu ohtlikele lehtedele. Abiks võivad olla ka veebilinkide kontrollijad, näiteks PSafe'i oma (www.psafe.com/dfndr-lab).

Via kaudu Sotsiaalse arengu erisekretariaat

Kuidas eemaldada viirusi Android-telefonist

Kuidas eemaldada viirusi Android-telefonist