Kes leiutas WhatsAppi? Tutvuge kaheksa kurioosumiga rakenduste ajaloo kohta

Rakendus WhatsApp on muutnud maailmaga suhtlemise viisi. Tasuta teenus Android-telefonidele ja iPhone’idele (iOS) võimaldab teil Interneti-ĂĽhenduse kaudu (WiFi või 3G / 4G) telefonikontaktidele piiramatult sõnumeid saata. Isegi kui Brasiilias on ĂĽle 100 miljoni kasutajaga võrk (maailmas ĂĽle miljardi kasutaja) ja keskmiselt 42 miljardit sõnumit, mis saadetakse iga päev kõikidel mandritel, tekkis teenus ebaõnnestumisest. Lisaks oli tarkvara suurimaks sõnumsiderakenduseks saamisel saadaval ainult ĂĽhel platvormil.

Üle nelja aasta tagasi ostetud Facebooki kulleriga tutvumiseks TechTudo koostas nimekirja kurioosumitest Telegrami konkurentide kohta. Siit saate teada, kes selle avastas, saate teada esimese platvormi kujunduse ja kuidas WhatsApp Brasiiliasse jõudis.

Kuus asja, mida te ei peaks WhatsAppis tegema

1/6 loendist pakub uudishimu WhatsAppi ajaloo suhtes – Foto: Isabela Cabral / TechTudo

WhatsAppi ajaloo uudishimu esitav loetelu – Foto: Isabela Cabral / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

1. Kes leiutas WhatsAppi?

TĂĽĂĽtu sellest, et tal puudus jõusaali minnes lugematu arv kõnesid, otsustas Jan Koum luua rakenduse, mis näeks, kas inimene suudab kõnesid vastu võtta või mitte. Jan Koum ja Brian Acton, olles silmitsi mobiilis sobitamise võimalusega, eriti iPhone’is, otsustasid luua rakenduse, mis muudab suhtlusuniversumi 2009. aastal revolutsiooniliseks.

Mõlemad kohtusid 1990. aastatel Yahoo heaks töötades. Kohe pärast lõpetamist otsustasid nad 2008. aastal välja töötada rakenduse, mis näitab inimeste olekut nende telefonides. Kuid isegi teenuse esialgne tõrge ei saa paari heidutada, kes otsustavad muuta tarkvara sõnumsiderakenduseks. Koum otsustas nimetada rakenduse “WhatsApp”, kuna talle meenus släng “Mis seal ikka?” (midagi sarnast portugali keeles “Mis toimub?” või “Mis juhtus?”).

2/6 Jan Koum, Whatsappi tegevjuht Saksamaa ĂĽritusel – Foto: Disclosure / DLD

Jan Koum, Whatsappi tegevjuht Saksamaa ĂĽritusel – Foto: Disclosure / DLD

2. Kes oli teie esimene arendaja?

Lepingu väljatöötamiseks said Jan ja Brian abi venelaselt Igor Solomennikovilt, kes vastutas rakenduse esimese programmeerimise eest. Nad kolmekesi kohtusid vastastikusel sõbrakohtumisel ja programmeerija võttis kohe vastu kutse neid aidata. Kuid rakenduse versioon 1.0 on väga ebastabiilne ja pole veel messenger, kuna see hoiatab ainult siis, kui kasutaja on saadaval või kui ta kõnet ei saa. Kuid aja möödudes ja rakenduste ilmnemisega kasvas ettevõte ja jõudis miljonite inimeste jaoks umbes 35 töötajani.

3. Milline oli esimese rakenduse kujundus?

Kui WhatsApp läheb olekuvaatajalt üle kiirsõnumirakendusele, levib idee kiiresti ja rakendusi laaditakse alla arvukatele mobiiltelefonidele. Esimesed versioonid põhinesid ainult kasutaja telefoniraamatu numbrilt saadetud ja saadud sõnumitel, nagu need on ka praegu. Kuid uue värskenduse korral on võimalik ka esildised ja fotod. Lisaks lisati 2015. aastal häälkõne funktsioon ja järgmisel aastal saabus videokõnede funktsioon.

3/6 WhatsAppi beetaversioon Androidile võimaldab teil teha grupi heli- ja videokõnesid – Foto: Helito Beggiora / TechTudo

WhatsAppi beetaversioon Androidile võimaldab teil teha grupi heli- ja videokõnesid – Foto: Helito Beggiora / TechTudo

4. Kust tuleb raha loomine?

Rakenduste kasvu ja 250 000 kasutajaga jõudmise tõttu 2009. aastal selgus vajadus serverite ja tugevamate inimeste järele rakenduste haldamiseks. Nii veenis WhatsAppi asutaja Brian Acton viit Yahoo töötajat investeerima ettevõttesse 250 000 dollarit. Selle annetuse abil sai ettevõte palju suurema toetuse ja suutis teha uusi värskendusi, mis võivad programmi kasvu veelgi suurendada. Jan ja Briani ettevõtte edenedes püüdsid lugematud läbirääkijad investeerida oma järgmisse rakendusse.

Neli kuuest kaupmehest investeerivad rakenduse tippu miljoneid – Foto: Luciana Maline / TechTudo

Läbirääkijad investeerivad rakenduse tippu miljoneid – Foto: Luciana Maline / TechTudo

5. Peamised platvormid on saadaval

WhatsAppi algusaastatel spetsiaalselt iPhone’i jaoks, st ainult Apple’i iOS-i kasutajad said rakenduse hankida. Kuid 2010. aastal ilmusid BlackBerry, Androidi ja Symbiani versioonid. Windows Phone’i puhul jõudis teenus alles aasta hiljem, 2011. aastal. Kuigi see on tasuta välja antud, on rakendusel teise kasutamise aasta tasuline variant, mille väärtus on 0,99 USA dollarit aastas. See aitab kaasa ettevõtte rikastumisele ja väärtustamisele turul. Praegu on WhatsApp kõigile platvormidele tasuta.

5/6 Laadige WhatsAppi APK alla Androidis – Foto: Play / Anna Kellen Bull

Laadige Androidile alla WhatsAppi APK – Foto: Play / Anna Kellen Bull

Rakendus saabus Brasiiliasse samal aastal, kui see maailmas käivitati, 2009. aastal. Esialgu said messengerit kasutada ainult Apple’i seadme kasutajad. WhatsApp on muutunud Brasiilia populaarseimaks nutitelefonirakenduseks ja sellel on riigis 100 miljonit kasutajat. Ettevõtted, töötajad, tarbijad, täiskasvanud ja lapsed kasutavad tarkvara samaaegsete kiirsõnumite saatmiseks. Sellisena on Brasiiliast saanud WhatsAppi ĂĽks suurimaid vaatajaid maailmas.

Pärast kaks aastat kestnud läbirääkimisi loobus WhatsAppi asutaja Facebooki tegevjuhi Mark Zuckerbergi investeeringust ja nõustus rakenduse müüma umbes 19 miljardi dollari eest (otsese konversioonina umbes 70 miljardit dollarit). Müük toimus 2014. aasta veebruaris ja sel ajal kasutas rakendust kuus üle 400 miljoni inimese. Praegu ületab keskmine kasutaja 1 miljardit.

See rakendus on välja töötanud palju võimalusi oma kasutajate lojaalsemaks muutmiseks. Kõigi nutitelefonide operatsioonisüsteemide mitme värskenduse abil käivitas WhatsApp rakenduses mitu uut viisi, näiteks fotode ja videote saatmine, helistamine loomulikul teel, kleebiste (kleebiste) saatmine, reaalajas asukohtade saatmine ja GIF-ide saatmine. Lisaks austab teenus oma kasutajate privaatsust ja võtab seetõttu vestluste kaitsmise meetodina kasutusele otsast lõpuni krüptimise. See samm on toonud kaasa probleemse olukorra, kus teatavate riikide, näiteks Brasiilia ja Ameerika Ühendriikide ametiasutustega on takistatud kriminaalteabe saamist sõnumite konfidentsiaalsuse rikkumise kaudu.

6/6 Whatsapp arendab kleebiste (kleebiste) loomingut – Foto: Eduardo ManhĂŁes / Techtudo

Whatsapp arendab kleebiste loomist (Foto) – Foto: Eduardo ManhĂŁes / Techtudo

Kontaktid ilmuvad WhatsAppis ise? Siit saate teada, kuidas seda lahendada TechTudo foorumites.

Kuidas mängida WhatsAppis sõpradega UNO-d

Kuidas mängida WhatsAppis sõpradega UNO-d