Kes on Instagrami omanik? Seitse lõbusat fakti suhtlusvõrgustiku kohta | Sotsiaalmeedia
BLOG

Kes on Instagrami omanik? Seitse lõbusat fakti suhtlusvõrgustiku kohta | Sotsiaalmeedia

Kes on Instagrami omanik? See on fotode ja videote suhtlusvõrgustike kasutajate seas tavaline kahtlus. Ehkki selle rakenduse käivitamine lõpetab 2020. aastal kümme aastat, teavad mõned inimesed selle toimimisest veel vähe. Selle hõlpsa käsitsemise ja kiire redigeerimise võimaluse tõttu populaarseks saanud platvorm on brasiillaste üks lemmikuid.

LUGEGE: Play mängib veebis viiruslikuks ja meelitab kasutajaid; aru saama

Statista aruannete kohaselt on Brasiilial praegu sotsiaalvõrgustikes 72 miljonit kasutajat. Lisaks on 2019. aasta digitaalaruande kohaselt selle rakendusega võrreldes teistega kõrgeim kaasatuse tase. Lisaks TechTudo koostada seitsme uudishimuga nimekiri sotsiaalsete võrgustike kohta.

Instagram karistab kasutajaid, kes võrgu abil reegleid rikuvad Foto: Ana Letcia Loubak / TechTudoInstagram karistab kasutajaid, kes võrgu abil reegleid rikuvad Foto: Ana Letcia Loubak / TechTudo

Instagram karistab kasutajaid, kes võrgu abil reegleid rikuvad Foto: Ana Letcia Loubak / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

1. Valmistatud koos brasiillaste poolt

Ka Instagram on Brasiilia osa. See loodi ameeriklase Kevin Systromi ja brasiillase Mike Kriegeri partnerluse kaudu. Ainult iPhone'i (iOS) jaoks oktoobris 2010 käivitatud rakendus oli alguses edukas: sama aasta detsembris oli Instagramis juba miljon kasutajat.

2. Instagram Facebookis

Algusaastate edu tõttu näitas Facebook kohe huvi rakenduste ostmise vastu. 2012. aastal müüdi rakendus meedias hinnanguliselt hinnaga miljard dollarit. Sel ajal andis Instagram just välja Androidi versiooni, mis võimaldab sellel jõuda rohkemate kasutajateni. Hiljuti pärast Facebooki ja WhatsAppiga integreerimise teadaannet ja ettevõtte logo muutmist on kasutajad märganud Facebooki kaubamärgi olemasolu iga kord, kui Instagram käivitub.

Instagrami käivitamisel ilmub uus Facebooki logo Foto: Foto: Reproduo / Isys BastosInstagrami käivitamisel ilmub uus Facebooki logo Foto: Foto: Reproduo / Isys Bastos

Instagrami käivitamisel ilmub uus Facebooki logo Foto: Foto: Reproduo / Isys Bastos

3. Brasiilia on Instagramis kõige suurema kasutajate arvuga kolmas

Brasiillaste soosimist Instagramis kinnitavad statistilised andmed. Statista andmetel on 2019. aastal Instagramis 72 miljonit Brasiilia profiili. Riik kaotas kasutajate arvu ainult USA-le ja Indiale.

4. Uus Instagram Tinder

Paljud kasutajad kasutavad lisaks fotode ja videote postitamisele ka Instagrami. Inimesed, kes ei oska suhterakendusi, näiteks Tinder, otsivad uusi võimalusi uute vastete leidmiseks. Lisaks vanade fotode meeldimisele ja lugudele reageerimisele, mis pakuvad huvi ilmutamisel pisut abi, tugevdavad mõned muud funktsioonid ka sotsiaalsete võrgustike potentsiaali suhetes.

5. Instagrami lood on populaarsemad kui Snapchat

Instagram Stories on üha enam edestanud Snapchati kasutajaid, kes on ajutise postituse mudeli teerajaja. Uuringud näitavad, et vähemalt pooled kõigist Instagrami kasutajatest näevad lugusid iga päev, kaks korda rohkem kui konkureerivate rakenduste kasutajaid. Avalikkuse osaluse suurendamiseks käivitavad sotsiaalsed võrgustikud sageli uusi funktsioone, näiteks filtrid, muusika, küsitlused ja muud.

Kuidas kasutada ube Instagrami loo postituses (Foto: Carolina Oliveira / TechTudo) Foto: Carolina Oliveira / TechTudoKuidas kasutada ube Instagrami loo postituses (Foto: Carolina Oliveira / TechTudo) Foto: Carolina Oliveira / TechTudo

Kuidas kasutada ube Instagrami loo postituses (Foto: Carolina Oliveira / TechTudo) Foto: Carolina Oliveira / TechTudo

6. Instagrami vaimne tervis on kõige ohtlikum sotsiaalne võrgustik

Uuringud näitavad, et Instagram suurendab selliste haiguste nagu ärevus ja depressioon tõenäosust haigestuda, lisaks mõjutab unekvaliteet ja põhjustab rahulolematust oma kehaga, eriti noorte seas. Valimatu kasutamine võib põhjustada ebareaalsete ootuste, võrdluste ja puudulikkuse tunnete loomise. Seetõttu väitsid teadlased, et vähem aega kulutades on seotud lahendustega vaimse tervise kahjustamise vältimiseks.

7. Ă•ppimiseks kasutatakse ka Instagrami

Lisaks sellele, et Instagram on suhtlemisvõrgustik, fotode nautimine ja oma ettevõtte või toote avaldamine, on populaarseks saanud ka nn õppeprogramm. Hariduslikule sisule pühendatud profiilide eesmärk on aidata näiteks ülikoolieelseid üliõpilasi või keelehuvilisi. Idee on motiveerida ja pakkuda näpunäiteid, mis võivad aidata kasutajatel luua rutiine.

Kuidas teha viktorine ja kĂĽsimusi Instagrami lugudes: I never, Stop and more

Kuidas teha viktorine ja kĂĽsimusi Instagrami lugudes: I never, Stop and more