Kes on Linus Torvalds praegu Linuxi tuumaarenduses?

Me kõik teame, et hoolimata sellest, et see on Microsofti suur nimi, ei juhi seda enam Bill Gates. Ilmselgelt on Linuxi taga suur nimi Linus Torvalds, kuid kas ta on see, kes ikkagi kogu selle “masina” tööle paneb?

Me kõik, kasutajad, entusiastid, kaasaelajad, kes on kuidagi seotud Linuxi maailmaga, oleme kindlasti palju kuulnud Linus Torvalds. Ja see pole asjata, lõppude lõpuks on ta “mitte vähem” kui see, kes lõi Linuxi kerneli. Ilma selleta poleks võib-olla olemas kõike, mida me täna teame, nagu Linux, vähemalt mitte nii, nagu me seda tunneme.

Enne jätkamist on väga oluline, et teaksite, mis on Linux. Ja ei, see pole lihtsalt operatsioonisüsteem nagu Windows. Allpool olevad videod puhastavad kindlasti kõik või enamuse teie kahtlustest, mis Linux tegelikult on, nii et saate ülejäänud artiklist palju paremini aru.

Eelmisel teisipäeval (29) andis Linus Torvalds intervjuu Dirk Hohndel (VMware’i avatud lähtekoodiga meeskonna juht), laval The Open Source Summitil, Lyonis, Prantsusmaal. Mida saate vaadata kommentaaride kujul ja tasuta tõlkena allpool.

Suurenenud koodi keerukus ja turvaaugud

Esmalt kĂĽsiti Linuse käest Linuxi tuuma suureneva keerukuse kohta ja selle keerukuse tõttu on tarkvara muutmine veelgi keerulisem “silutud“Kas see kõrge keerukus võib muuta tuuma veelgi problemaatilisemaks ja ebakindlamaks?”

Linus ütles, et kuigi tuum muutub tegelikult iga päevaga suuremaks ja keerukamaks, on vigade ja üldiselt turvaprobleemide jälgimiseks ja lahendamiseks loodud infrastruktuur samuti iga päevaga üha tõhusam. Olgu see siis kernel ja mis tahes operatsioonisüsteem, see on alati midagi väga keerukat ja seda tarkvara kasutavad sajad tuhanded erinevad inimesed, kellest enamikul pole kogemusi ega teadmisi. Ja mingil põhjusel teevad need inimesed asju süsteemidega, mida ükski arendaja ei mõelnud loogiliselt ega isegi mitte võimalikuks.

Niisiis on selliste vigade parandamiseks vaja sagedasi muudatusi ja juurutusi, mis muudavad koodi lõpuks ulatuslikumaks ja keerukamaks. Teoreetiliselt võib laiem ja keerukam kood genereerida uusi vigu, avades seeläbi turvarikkumine. Kuid nagu juba mainitud, arenevad ja paranevad turvavigade ja põhifunktsioonide ennetamiseks ja kõrvaldamiseks kasutatavad tehnikad ja tööriistad iga päevaga. Sel viisil, nagu Linus ütles:

Ma ei usu, et me hullemaks läheme. Tuuma arendamine on paljuski muutunud lihtsamaks. Jah, see on suurem ja palju keerulisem, kuid teisest küljest on meil ka paremad tööriistad, rohkem suhtlemist ja palju suurem kogukond. Varem ei pruugi teil olla õiget riistvara, sest kernel töötab ainult teatud riistvaragruppides. See pole enam probleem

See avaldus annab rakenduse, mille eesmärk on testide automatiseerimine Linuxi kernelis, nagu artiklis KernnelCI tööriista kohta üksikasjalikult kirjeldatud.

linus-torvalds-intervjuus-avatud lähtekoodiga tippkohtumiselDirk Hohndel (paremal) ja Linus Torvalds (vasakul). Intervjuu avatud lähtekoodiga tippkohtumisel.

Peale kõige varem öeldu ei tule Kernel tavaliselt kõigepealt otse arendajate grupist ja jõuab lõppkasutajate kätte. Linuse enda sõnadega: “Filtritasemeid on mitu“Linus Torvalds vastutab Linuxi tuuma arendusversiooni hooldamise eest, samas kui stabiilse versiooni eest vastutab keegi teine, mis praegu on Greg Khroa-Hartman. Pärast seda teeb iga kernelit kasutav isik, distributsioon või ettevõte tavaliselt oma testimise ja muutmise. Seega on igal ĂĽhel oma stabiilne versioon.

Alles pärast seda on lõppkasutajatel võimalus süsteem oma masinatesse tuuma abil installida.

Ainus küsimus, mis Linusil selles osas tundub olevat, on see, kes kasutab endiselt tuuma väga vana versiooni.

Kerneisega töötavad inimesed edasi, kes on nii vanad, et nendest aegadest, kui meil ei olnud endiselt samu turvaprotseduure, mis meil täna on. Mõnes väga pika toega sĂĽsteemis kasutatakse endiselt täiesti madalamaid tuuma.“Ăśtles Linus.

Lõppude lõpuks, mida oli Linus Torvalds viimasel ajal teinud?

Paljud inimesed usuvad, et Linus Torvalds veedab terve päeva koodiridade loomise ja Linuxi kernelis veaparanduste tegemise ümber, kuid kas see on nii? Küsimusele, mida teeb Linuxi kerneli peamine juht, vastas Linus:

Loen ja kirjutan e-kirju. Ilmselt ei loo ma enam koodiridu. Suur osa sellest, mida kirjutan, teen ainult oma e-posti halduris. Lõpuks on minu ĂĽlesanne põhimõtteliselt öelda “ei!” Keegi peab oskama öelda “ei”. Teised arendajad teavad, et kui nad teevad midagi ebaseaduslikku, ĂĽtlen ma “Ei!” Ja nad on järgmisel korral ettevaatlikumad. “Ei” ĂĽtlemiseks pean aga teadma kõike, mis toimub pinnal ja selle all. Alles siis saan oma tööd teha. Suurema osa päevast veedan põhimõtteliselt meilisõnumitega inimeste tegemiste kohta.

Minu esimene eesmärk on olla väga reageeriv hooldajatele, kes saadavad mulle plaastreid või parandustaotlusi. PĂĽĂĽan alati anda vastuse, olgu see siis “jah” või “ei”, kõige rohkem ĂĽhe või kahe päeva jooksul. Tihti lõppes mu nädala pikendamine ĂĽhe või kahe päeva võrra, kuid ma tahtsin kogu aeg seal olla. Juhina usun, et see on ĂĽks peamisi asju, mida ma teha tahan

linus-torvalds

Selle vastuse abil näeme, et peahalduriks olemine ei ole ainult see, kes annab korraldusi. Ta on ka piisavalt vastutustundlik ja tõhus, et langetada raskeid otsuseid ning on alati teie meeskonna jaoks olemas. Ja suudab seega “mootorit” töös hoida.

Torvalds kommenteerib ka dokumentatsiooni väärtusi ja ka “veateateid”:

Kasutajate ja arendajate veateated on minu jaoks sama tähtsad või olulisemad, kui kood ise muudab. Mõnikord on koodi muutmine nii ilmne, et aruandlust pole vaja. Kuid see on väga haruldane … Hästi dokumenteeritud tarkvaras ei esita arendaja mitte ainult koodi, vaid kirjeldab seda ka nii, et teised saaksid aru

Linus Torvalds on Linuxi tuuma loonud juba 28 aastat ja on sellest ajast peale olnud peamine hooldaja. See tähendab, et Linuse käest küsiti uue projekti võimalike plaanide kohta:

Ei, ma peatusin siin.

2018. aasta septembris Linus ajutiselt langenud teie koht Linuxi kerneli peaadministraatorina. Kas see on märk, et saabub Linuse ajastu viinud Linuxi arenduse lõpp? Kui temalt küsiti võimalike plaanide kohta lõplikult töölt lahkuda, vastas Linus:

Tõenäoliselt veedan suurema osa ajast meilide lugemisega, kuid põhjuseks on, et mul oleks igav, kui ma seda ei teeks.

Järeldus

Pärast seda vastust usun, et võime olla kindlad, kes jääb Linuxi tuuma peamiseks hooldajaks. Kõike seda, mida Linus oma töö kohta öelda saab, võin järeldada, et sellise suure projekti täies töös hoidmiseks ja Linuxi arendamiseks ei piisa sellest, kui olla suurepärane arendaja või omada kogu sellel teemal kogu maailma teadmisi. Samuti on oluline oskus panna paljud inimesed koostööd tegema, neil on samad eesmärgid ja neid alati suunata. Sa pead olema juht.

Kuid miski ei kesta igavesti. Oli kindel, et varem või hiljem ei pea Linus Torvalds seda tohutut projekti enam juhtima. Mis teie arvates juhtub ja millised on teie arvates riskid, kui see karismaatiline ja väga pädev juht tuleb välja vahetada? Öelge meile, mida arvate, kommentaarides.

Kas teile meeldib Linux ja tehnoloogia? Kas teil on küsimus või probleem, mida te ei suuda lahendada? Ole osa meie kogukonnast aadressil Diolinux Plus!

See on kõik, kõik! ?

Allikas: Registreerimine


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.