Kickstarter meelitas projekti, mis oli juba kogunud pool miljonit dollarit

Kickstarter meelitas projekti, mis oli juba kogunud pool miljonit dollarit

Kampaania esimese viie päevaga õnnestus Anonaboxil koguda 585 000 dollarit, mis on palju suurem kui 7500 dollarit, mida loojad taotlesid projekti jaoks, mida ta plaanis rakendada. Pärast korralikku otsingut eemaldati Anonaboxi leht ühisrahastusplatvormilt. Sest?

Anonabox on 45-dollariline, umbes 35-eurone traadita ruuter, mis sisaldab tarkvara TOR. TOR-võrku tuntakse alternatiivse Internetina, kus kasutajad leiavad igasugust sisu, kuna need pole blokeeritud. See on tuntud ka oma kõrge anonüümsuse ja privaatsuse poolest veebibrauserites.

Kickstarter väidab, et edasisel analĂĽĂĽsil – ja mis tuleneb erinevate kasutajate kaebustest – leiti, et projekt rikkus mitmeid reegleid, eriti riistvara tootmisega seotud reegleid. Kui projekti mentorid ĂĽtlesid, et see on nende oma, osutasid teised kasutajad Hiinas asuvale tehasele, mis kavandas sama tĂĽĂĽpi seadmeid, selgitas BBC.

Teistes väidetes tunnistatakse, et toote tarkvara esiosas on ka tõsiseid vigu ning luuakse tingimused, et häkkerid ja kräkkerid saaksid kontrollida kõike, mida kasutajad teevad – vaatamata tootja lubadustele vastupidist.

Ja vastavalt Kickstarteri reeglitele pole pärast projekti tühistamist enam võimalik uuesti aktiivne olla. Ühisrahastusplatvorm kaitseb projekti toetajaid, võimaldades neil oma investeeritud raha välja võtta.

Wired kirjutab, et vaidlustest hoolimata on paljud kasutajad Anonaboxiga sarnase seadme vastu huvi ĂĽles näidanud: see “peidab” kogu Interneti-kasutajate ruuteritesse siseneva ja sealt väljuva teabe.

Ajakirjanikud, poliitilised dissidendid ja poliitiliste reĹľiimide võrgukujundajad, kellel on tohutu Internet – näiteks Hiina – ĂĽle, on Anonaboxi peamised ärilised sihtmärgid, kuid kontseptsioon äratas lõpuks huvi ligi ĂĽheksa tuhande maksumaksja vastu.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi