Kindle tahvelarvuti tõi Amazoni finantskahju

Kindle tahvelarvuti tõi Amazoni finantskahju

Amazon tegi eelarvekvartali jooksul veel ühe kahjumi, mida pole juhtunud alates 2003. aastast. 2012. aasta kolmandas kvartalis teenis Põhja-Ameerika jaemüügifirma 13,18 miljardi euro suurust tulu, kuid ei suutnud siiski kasumit teenida.

Tulude maht kasvas 2011. aasta samal perioodil 23%, kuid ettevõtete kulutused lükkasid üldised tulemused negatiivseks. Amazon kaotas selle aasta juulist septembrini 274 miljonit dollarit, mis võrdub 60 sendiga aktsia kohta. Eelmisel aastal ja samal kogumisperioodil teenis ettevõte 63 miljonit dollarit kasumit.

Jaemüügifirma tegevdirektor Jeff Bezos tuletab meelde, et hoolimata müügimahust ei pruugi Amazon sellest tulust otsest kasu saada, nagu näiteks Kindle Fire seadmete puhul, mida müüakse tasu eest.

Tahvelarvutitega kihlvedudega seotud tulemuste jõustumiseks peate veidi kauem ootama. Sel nädalal Euroopas müüki tulnud seadmete rahvusvaheline laienemine tähendab kulutusi Interneti uutele struktuuridele, aga ka füüsilist logistikat, millel on kõrged hinnad.

Numbreid avaldamata ütles Amazoni tegevjuht, et Kindle Fire HD on ettevõtte lehel globaalselt enimmüüdud toode. Teisel ja kolmandal kohal on $ 69 Kindle Paperwhite ja Kindle.

Järgmise eelarvekvartali osas pole Amazon endiselt kindel, kas strateegia “Kindle” jõustub, ja ennustab tasuvusaega vahemikus 490 miljoni dollari suurusest kahjumist 310 miljoni dollari suuruseks kasumiks.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi