Kingad mõõdavad kasutajate tuvastamiseks biomeetrilisi andmeid

Ja kui king suudab tuvastada kandja ja lubab või keelab juurdepääsu piiratud juurdepääsuga alale – kasutatakse tavaliselt selleks asendusressursse, näiteks sõrmejälgede analĂĽĂĽsi või silmade lugemist. See ettepanek on mõeldud uue laboratooriumi loomiseks Carneggie Melloni ĂĽlikoolis Pittsburghis (USA).

Pedo-Biometrics Lab meeskond töötab välja spetsiaalse kingatalla väljatöötamise, mis aitab jälgida juurdepääsu nendele suurema ohutusega aladele. Kontseptsioon põhineb uuringutel, mis näitavad, et inimestel on erinevad omadused ja kõnnak, teatab Associated Press.

Sellesse spetsiaalsesse tallasse integreeritud andurid mõõdavad jalarõhku, jälgivad kõnnakut ja kasutavad mikroarvuti abil mustreid, millel on inimesele määratletud profiil. Kui need sobivad, siis ei juhtu midagi, kuid kui see ei õnnestu, saadetakse traadita häireteade.

Labor, mille startupina rahastatakse 1,5 miljonit dollarit, sĂĽndis koostöös Kanada ettevõttega – Autonomous ID -, kes on seda tĂĽĂĽpi prototĂĽĂĽpide kallal töötanud alates 2009. aastast, eesmärgiga luua suhteliselt odav identifitseerimissĂĽsteem.

Ettevõtte president ütles uudisteagentuurile, et nad olid teinud katseid bio-sooli prototüübiga, mis ei olnud paksem kui apteegis tavaliselt müüdav tald ja mille mõõtmistäpsuse määr oli 99%.

Lisaks ohutusrakendustele võiks süsteemi kasutada ka meditsiinilistel eesmärkidel, lisas AP, eelkõige seetõttu, et teadlaste sõnul võib kõnnaku tüüp varieeruda selliste tegurite tõttu nagu väsimus või vigastused, kuid ainus peab suutma ka need tegurid tuvastada.

Projekti eest vastutavad isikud ei soovi siiski edastada hinnangut süsteemi hinna ega võimaliku turule jõudmise kuupäeva kohta.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes