Kinnitatakse uued eeskirjad andmete jagamiseks liikmesriikide vahel

Euroopa Liit õnnitleb alaliste esindajate komiteed uute avatud andmete eeskirjade heakskiitmise eest, mis võimaldavad avaliku teabe jagamist erinevate liikmesriikide vahel.

Plaani hakati koostama 2011. aasta detsembris, kui Euroopa Komisjon esitas ettepaneku, mille eesmärk oli muuta valitsuse andmed “kullaks”. Idee on võimalus Euroopa ĂĽhiskonna huvides kasutada erinevat tĂĽĂĽpi avalikke andmeid – geograafilist, statistilist, ilmastikuteavet ja kõiki avalikes arhiivides olevaid andmeid.

Sel ajal arenesid Euroopa agentuurid seda tüüpi sünergia abil 40 miljardi euro suuruse käibena, tehes selle teabe idufirmadele, üksikutele programmeerijatele ja juba tegutsevatele ettevõtetele kättesaadavaks, et nad saaksid täiendava teabe toe kaudu saadaolevaid teenuseid ja tööriistu paremaks muuta.

Uued avatud andmete eeskirjad tuleb enne nende jõustumist veel heaks kiita Euroopa Parlamendis, kuid kõik need soovitavad, et pärast komisjoni heakskiitu ei tohiks olla mingeid takistusi.

Heakskiit saabub mõni nädal pärast seda, kui Euroopa Liit tegi oma avatud andmete portaali beetaversioonina kättesaadavaks, mis on praegu peamiselt Eurostati tuletatud uuringute register.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi