Kisak PPA: Ubuntu Mesa draiveri jaoks hea valik

Tutvuge “kisak-mesaga”, PPA Driver Mesaga, mida haldab Valvega seotud arendaja, mis võiks olla suurepärane alternatiiv Padoka ja Oibafi vanadele tuttavatele.

Hiljuti tegime artikkeltutvustab teile draiveri Mesa PPA-valikuid ja nende kasutamist Ubuntu ja derivaatides. Just artikli kommentaaride jaotises saime oma sõbralt Esdraselt nõu AKP PAK-i kohta, mille katsetamise järel jõudsin järeldusele, et see oli variant, mis oli sama hea või võib-olla isegi parem kui AKP Padoka ja Oibaf.

Erinevus

Padoka talli, Padoka ebastabiilse ja Oibafi erinevusi on käsitletud aastal artikkel enne, seega piirdun selles artiklis rääkimisega Kisak PPA diferentsiaalist.

Mesa Draiveri ja ka enamiku tarkvara puhul on alati parem minna versiooniga, mis pole liiga vana, aga ka mitte eriti uus. Tarkvara väga uutel versioonidel, mida nimetatakse ka „servaservaks” või „ebastabiilseks”, on positiivne külg alati uusimate värskenduste ja funktsioonide toomine, kuid ka negatiivne külg, kuna seda ei testita palju ja tõenäoliselt on rohkem vigu.

Padoka ja Oibaf

See tähendab, et selle artikli kirjutamise ajal toob Padoka tall kaasa Mesa draiveri versiooni 19.2, mis pole vana versioon, see on sama versioon, mis oli vaikimisi olemas Ubuntu 19.10 ja Fedora 31. Mesa 19.2 on stabiilne versioon, kuid sellel pole olulisi uudiseid nagu ACO varjuri kompilaator ja Vulkani ĂĽlekattekiht. See muudab Padoka Stable’i suurepäraseks valikuks veidi vanemate pakettidega levitamise kasutajatele, näiteks Ubuntu 18.04 LTS, kes neid uusi funktsioone ei otsi, pole mõtet seda kasutada rohkemate pakettidega distributsioonis, näiteks Fedora 31 või Ubuntu 19.10 .

Nii Padoka Unstable kui ka Oibaf kohtusid Mesaga versioonis 20.0, mis on uusim tarkvaraversioon. See on versioon, mis toob kõik uudised, kuid ka kõige tõenäolisemalt vigade esitamise versiooni. Seetõttu ĂĽtleksin, et see on hea valik kasutada testimiseks, masinates, mida ei kasutata tootmiseks, ja juhtudel, kui kasutajale ei teki kahju, kui midagi “puruneb”.

AKP Kisak

Lõpuks meil on kisaki laud, mida haldab Valvega seotud arendaja, ja Githubi moderaator sama. Kisak PPA toob Mesa draiveri versiooni 19.3, mis toob kaasa mõningaid parandusi, mida versioonis 19.2 polnud, samas ei veritsenud nagu versioon 20.0. Nii et see on suurepärane valik praegustele levitamise kasutajatele, kuna see suudab pakkuda Driver Mesa uusimat versiooni, ilma et see “veritseks”.

Praegu toetab Kisak PPA Ubuntu versioonides 18.04.3 LTS, 19.04 ja 19.10.

Kuidas installida?

Kisaki elektrienergia ostulepingu kasutamise kord on sama mis teiste elektrienergia ostulepingute puhul. Kui te pole sellest protseduurist teadlik, on meil teile artikkel kuidas installida PPA Ubuntu ilma terminali kasutamata.

Kisak PPA installimiseks kopeerige ja kleepige järgmine käsk oma terminali.

Ubuntu ja derivaadid:

sudo apt-add-repository ppa:kisak/kisak-mesa -y && sudo apt update && sudo apt upgrade -y

KDE neoon:

sudo apt-add-repository ppa:kisak/kisak-mesa -y && pkcon update

Nüüd on soovitatav süsteem taaskäivitada ja kõik on valmis!

Mesa draiveri versiooni kontrollimiseks kopeerige ja kleepige allolev käsk ning jälgige, nagu on näidatud alloleval pildil:

glxinfo | grep OpenGL
Leidke versioon, kasutades draiverit Mesa, kasutades käsku “glxinfo | grep OpenGL ”.

Märge.: Elektrienergia ostulepingud on hoidlad, mida igaüks, kellel on vajalikud teadmised, saab luua ja hooldada. Meie Diolinuxis ei taga ühegi elektrienergia ostulepingu toimimist. Kasutage omal vastutusel!

Kas teile meeldib Linux ja tehnoloogia? Kas teil on küsimus või probleem, mida te ei suuda lahendada? Liituge foorumis meie kogukonnaga Diolinux Plus!

See on kõik, kõik! ?


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.