Kiud ja kaabel toetavad jätkuvalt püsivõrgu kasvu

Anacom avaldas äsja 2012. aasta viimase kvartali kohta püsivõrgule juurdepääsu andmed, mis näitab 2011. aasta sama perioodi kasvu 0,3%, mis on olulisem kiud- ja kaabellevivõrkudes toetatavate kolmikmängu pakettide suhtes.

Selles segmendis oli kasv 2012. aasta neljanda kvartaliga võrreldes 21%, ehkki selle aasta kolmanda kvartaliga võrreldes vaid 3,3%, näitavad arvud.

2012. aasta lõpus registreeris Anacom 4,6 miljonit installitud telefonipääsu, leviku määr oli 43,2 juurdepääsu 100 elaniku kohta, see arv suureneb otsese juurdepääsu arvutamisel, mis on tingitud kiudoptiliste ja kaabeltelevisioonikomplektide pakkumisest.

Muudes võrkudes kui koaksiaalkaabel (traditsiooniline püsivõrgu infrastruktuur) toetatavad ühendused moodustavad ligi 40% kõigist peamistest juurdepääsudest.

Portugal Telecom on jätkuvalt turuosa poolest juhtpositsioonil, omades 57,2% kogu püsiühendusest, kusjuures Zon Multimédia on suuruselt teine ​​operaator, kelle osakaal on 19,7%. Kolmas on Sonaecomi Optimus 11,7% -ga, kuid kui kahe ettevõtte ühinemine realiseerub, seisab PT silmitsi konkurentidega, kelle turuosa on 31,4%.

Anacomi raamistik

Vaatamata domeeni järjepidevusele on PT alates 2007. aastast kaotanud 19% turuosa.

Anacomi andmete kohaselt on kasvanud ka fikseeritud võrkude kaudu tehtud kõned minutite ja mahuga. Iga tavatelefon kulutab teistele fikseeritud liinidele keskmiselt 129 minutit, mobiilsidevõrkudele 13 ja rahvusvahelistele kõnedele 10 minutit. Keskmine kõne kestus kasvas 12 sekundi võrra võrreldes 2011. aastaga.

Reguleeriv asutus tõi Barómetro Telecomunicações (telekommunikatsioonibaromeetri) Marktesti, et näidata, et üksikute tavatelefoniteenuste keskmine kuutasu oli sel perioodil 15,4 eurot, 1,3 protsenti vähem kui eelmises kvartalis ja 4,2 protsenti madalam kui eelmises kvartalis. homoloogsed kvartalid.

Pidage meeles, et eelmisel nädalal kuulutas Anacom välja uue dekreedi, millega nõutakse 1. oktoobriks tavatelefonilõikude vähendamist 80% võrra, mis peaks mõjutama nii tavatelefonisiseste kui ka teatud numbritele tehtud kõnede kulusid.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi