Kiud kasvavad juunini Euroopas 16%

Selle aasta esimesel poolel kasvas fiiberoptiliste ühenduste kasutajate arv Euroopas 16%, 5,95 miljoni abonendini ja jõudis minevikus 32 miljoni koduni.

Riigid, mida peeti selle aasta esimese kuue kuu jooksul silmapaistvamaks, olid Venemaa ja Ukraina, näitavad Fiberist kuni The Home Council Europe’i arvud. Esimene kasvupotentsiaali ja teine ​​kiudainete kasutuselevõtu määra kohta viimase kuue kuu jooksul.

Ajavahemikus jaanuarist juunini kasvas tehnoloogia levik Ukrainas 85%.

Tabeli tipp jääb siiski muutumatuks, juhtpositsioonil on Leedu – kiudoptikale on ligipääs 30% elanikkonnast, järgnevad Norra ja Rootsi, kus levitamise määr on vastavalt 18 ja 14,5%. . Portugal on kĂĽmnendal kohal, võrreldes viimaste teadaolevate 2011. aasta andmetega ĂĽhe koha võrra. Ăślemaailmses tabelis riikidest, kus kiudaineid on juba vähemalt 1% elanikkonnast, on Portugal 17. kohal, olles 32.

FTTH

Euroopa FTTH nõukogu täna esitatud andmed toovad esile ka kiudainete kiire kasvu Hispaanias, mis on 20 kõrgeima levitamise määraga riigis ja Luksemburgis, kus saavutati sama saavutus.

Nagu FTTH president mainis, on tabeli teisel poolel mõned suuremad Euroopa majandused, näiteks Suurbritannia või Saksamaa, kes investeerivad jätkuvalt üsna palju kiudainetesse.