Kiudoptilist joont saab kasutada maavärinate avastamiseks

Teadlaste töö seisneb tehnoloogiliste süsteemide väljatöötamises, mis loevad ja korreleerivad mõõtmisi võimaliku seismilise aktiivsusega, määrates vibratsioonide suuruse, suuna ja erinevat tüüpi seismilised lained. Süsteemi tundlikkus võimaldab katta erinevat tüüpi intensiivsusega juhtumeid, sealhulgas nõrgemaid maavärinaid, mida enamik traditsioonilisi tuvastusseadmeid ei pruugi märgata.

Nagu Engadget kirjutas, ei ole maavärinate tuvastamine optiliste kiudude abil täiesti uus, kuid erinevused olemasolevate tehnikatega võrreldes on tohutud, kuna varasemad mudelid eeldasid kaablite mähkimist tsemendisse ja ühendamist mingil viisil maapinnaga. Stanfordi mudel seevastu võib tänapäeval töötada mis tahes tüüpi installatsioonidega.

Olemasoleval prototüübil on siiski veel mitmeid takistusi. Seda piirab näiteks fiibervõrgu suurus, mis võib süsteemi juhtida mõnest maapiirkonnast, ja seda pole katsetatud Stanfordi ülikooli ringraja suurema stsenaariumi korral, mis ei taga selle rakendatavust tihedamates piirkondades. Kindel on see, et olemasoleval kiusüsteemil põhinev paigaldamine maksab alati vähem kui spetsiaalse anduri rakendamine.