Kiusajate vältimiseks annab Google alustavatele ettevõtetele tasuta patendid

Interneti hiiglase veebitööriista, käivitusprogrammi või teenuse vaatamine võib tunduda selline. Kuid tõde on see, et kõigel, mida kasutaja näeb ja kasutab, on taga palju investeeringuid, teadusuuringuid, arendustegevust ja patente.

Patendid on paljude ettevõtete põhiosa, kuna need on peavõtmeks, mis võimaldab teil toodet arendada ilma, et mõni teine ​​ettevõte ilma partnerita ideed kordaks. Intellektuaalomand on hindamatu, eriti sellises tehnoloogias nagu Google, kuid Mountain View’i hiiglased on valmis andma lootustandvaid patente.

Selle eesmärk on aidata noortel ettevõtetel end kaitsta nn patenditrollide eest, üksuste eest, kes üritavad intellektuaalomandi registreerimisest kasu lõigata ja kes mõnikord ei arenda kunagi ühtegi registreeritud ideega toodet.

Patent Startup Programmi algatus lubab siseneda ainult 50 idufirmale, kusjuures kohustuslikud tingimused võivad teenida vahemikus 500 000 kuni 20 miljonit dollarit, kirjutas TechCrunch.

Google’i tasuta patentide juurde pääsemiseks peavad noored ettevõtted tegema mõningaid järeleandmisi – näiteks olema osa trollivastastest patendirĂĽhmadest -, kuid võimalus pääseda juurde laiale intellektuaalomandi portfellile on paljude idufirmade jaoks kindlasti piisavalt ahvatlev.

Google võib jätkuvalt käsitsi “läbitud” litsentside eest raha teenida, kuid tagab samal ajal, et noored ettevõtted tuginevad patenditegijate vastu võitlemisel ka teiste tehnoloogiate, näiteks Dropboxi toele.

Maailma suurima otsingumootori eest vastutav tehnoloogia on sel nädalal uudistes, et toetada Samsungi võitluses Apple’i vastu – intellektuaalomandi vaidluse ĂĽle.