Klassikaline RPG Final Fantasy VII on saadaval Nintendo Switchile

Pärast 20 aastat naasevad Final Fantasy põhisarjad ja muud klassikad Nintendosse

Rohkem kui kaks aastakĂĽmmet tagasi, 1994. aasta novembris, olid rollimängudLõplik fantaasia III“Jõudke poodidesse Ameerika Ăśhendriikides. Sel ajal kõik see Nintendo see mängis välja, muutus kullaks ning Jaapani ettevõtte ja Squaresofti partnerlusega mäng aitas läänes arendajate edu katapulteerida, kes olid siis Megaga selles tööstuses domineerinud.

See, mida publik mõistis lääne konsooli mängu kolmandaks osaks, oli tegelikult sarja kuues jagu Jaapanis ja seni oli see viimane mäng seeriast, et minna ettevõtte konsooli.

Iidne võistlus

Järgnevatel aastatel muutusid kahe ettevõtte suhted kibedaks ja viimane löök oli siis, kui Squaresoft otsustas kolida, olles liitunud Sonyga. Sellest partnerlusest sündis mängu seitsmes väljaanne, mis käivitati 1997. aastal. See turule toomine oli siiani nii absurdne, mida tuntakse mitte ainult ettevõtte ühe peamise õnnestumisena, vaid ka mängutööstuse võiduna.

Seda pole liialdus öelda Lõplik fantaasia VII see on verstapost RPG ajaloos ja kogu tööstuses. Siiani Playstationi konsooli edukuse eest peamise eest vastutajana peetakse seda mängu ka rivaali 64 ebaõnnestumiseks, mis on Sony lõplikult konsoolideturule kaasanud.

Final Fantasy on tagasi

Tundub, et konkurents on siiski varem toimunud. Jaapani tootja kasutab neljapäeval, 13. septembril välja antud Nintendo Directi, et teatada põhisaaga naasmisest oma konsoolidele. Täpselt nii, mäng on nüüd lõpuks ka arendajakonsoolidele saadaval.

Ehkki osa seeria sisust on juba konsoolidele saadaval, näiteks uusversioonid ja spinoffid, kui partnerlus Square-Enixiga (Squaresofti endine ühinemine Jaapani Enix Japaniga) jätkus, ilmus saaga uusim osa veel 1994. aastal.

Lisaks ilmub veel kolm mängu, mis on põhiloo osa: “IX “, “HD X / X-2 “Remaster ja “XII: Zodiac Zaman”. Square-Enix lubab käivitada veel 2019. aastaks, kuid pole veel kuupäeva määranud, rääkimata väärtusest.

Peale Nintendo on ka Xboxi kord

Klassikaline RPG Final Fantasy VII on saadaval Nintendo SwitchileKlassikaline RPG on saadaval ka Xboxi jaoks

Lisaks ĂĽlalnimetatud mängudele on Switchi kataloogi integreerimiseks teel veel neli frantsiisi mängu. Versioon “XV taskuväljaanne”, millest juba teatati, jõuab konsoolidele lähipäevil. “Final Fantasy Maxima maailm” ilmub 6. novembril ja “Chocobo iga sõbra saladuskambris” lahkub selle aasta lõpuni. Aastal 2019 on see versioonimuudatus “Crystal Chronicles Remastered Edition”, hävitades mängutulu, mis tähistas frantsiisi naasmist Nintendosse, kui see käivitati 2003. aastal GameCube’i jaoks.

Peaaegu kõik mängud tulevad ka Xboxi, välja arvatud “Crystal Chronicles” ja “Chocobo’s Mistery Dungeon”. Kuigi klassikaline frantsiis debĂĽteeris Microsofti konsoolidel, on seeria juba jõudnud Xboxi, triloogia “XIII” ja Xbox One, versiooniga “XV”.

Kõik mängud on saadaval arvutis ja Playstationis. Millist platvormi eelistate? Jäta kommentaar.