Kliimamuutused näitavad teed pahavara rünnakuteks ettevõtetes

Küberturvalisuse eksperdi Check Pointi värskest aruandest selgus, et 2018. aastal keskendusid pahavara rünnakud peamiselt krüptotineerimisele, mõjutades kogu maailmas 37% organisatsioonidest. Uuringus märgitakse, et viimase 12 kuu jooksul on krüptopuhastuse rünnakud mõjutanud kogu maailma 20% ettevõtetest ja igal nädalal langeb 33% jätkuvalt mobiilseadmetest pärineva pahavara ohvriks. Ransonware registreerib vaid 4% pahavara rünnakutest, ettevõtte sõnul on see tehnika languses.

Üldiselt logitakse iga päev 20% krüptomoodustamisrünnakutest, tuues esile häkkerite keerukuse, et nakatumismäära suurendamiseks kasutada profiilide nõrkusi ja murda liivakastidesse ning turvatoodetesse.

Criptomining tech “data-title =” Criptomining tech – Criptomining viib pahavara rĂĽnnakute motiivi ettevõtetes – SAPO Tek “> Kriimpreparaatide tehnoloogia

Mobiiltelefonide kaudu toimuvate rünnakute kohta ütlevad eksperdid, et kolm peamist pahavara tüüpi keskenduvad Androidi operatsioonisüsteemile, mida nähti 2018. aastal. Mõnel juhul oli seadmesse eelinstallitud pahatahtlik tarkvara. On ka juhtumeid, kus digitaalsetes rakenduste poodides saadaolevad rakendused on varjatud pahavara.

Ekspert ütles ka, et erinevatel eesmärkidel kasutatavad robotivõrgud on enimkasutatavate rünnakute seas kolmandal kohal. 18% organisatsioonidest rünnati robotite kaudu DDoS-rünnakute käivitamiseks ja muud tüüpi pahavara levitamiseks. Registreeriti 49% robotite kasutamisest 2018. aastal läbi viidud DDoS-i rünnakutes.

Portugali rünnakute osas teatas Check Point, et kõige suurema mõjuga pahavara oli Coinhive, nakatunud ettevõtetest 46,8%. Järgmine on Criptoloot 38,43% ja isecoin 26,57% juhtudest.