Portugallased jälgivad kaubamärke sotsiaalsetes võrgustikes

KLM-iga lendamisel valige reisipartner Facebooki kaudu

KLM testib uut teenust, mis võimaldab lennufirmade klientidel reisi broneerides lisada oma Facebooki ja Linkedini profiilid. Sellega kinnitavad nad võimalust, et reisilennukile minnes tunneb pool teda juba sotsiaalvõrgustike kaudu.

Programmi Meet & Seat eesmärk on hõlbustada ühendusi sarnaste huvide ja maitsega reisijate vahel, muutes reisikogemuse „köitvamaks“, selgitas ettevõte.

Samuti on reisijatel lihtsam näha, kas keegi tuttav on nende lennul või jälgib teisi reisijaid, kes on mõeldud samale konverentsile või üritusele.

Võimalus juurde pääseda muule reisijaprofiili teabele on saadaval ainult neile, kes on samuti nõus seda jagama ja kellel on juba kinnitatud broneering. Ettevõte rõhutas ka seda, et varasemad reisijad saavad kindlaks teha, milline profiili teave on kolmandate isikute jaoks tutvumiseks nähtav.

Kontseptsioon, mida KLM proovib rakendada, pole esimene, ehkki see on uuenduslik olemasolevate sotsiaalsete võrgustike ja miljonite registreeritud kasutajatega ühenduse loomiseks.

Mitu aastat tagasi jätkasid teised lennufirmad projekti, mis püüdis parandada ka reisijate vahelisi sidemeid, luues suletud suhtlusvõrgustikke, mis hõlbustavad teabe ja kontaktide vahetust sama lennufirma klientide vahel. Tulemused pole ajalukku jäänud.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira