Kodak esitab pankrotiavalduse

Oktoobris garanteeris ta, et ei ole pankroti äärel, kuid sama palvega läks Kodak New Yorgi kohtusse, kinnitades viimaste nädalate kuulujutte otsuses, mis võimaldaks tal oma äri ümber korraldada, ütles ta.

Võlausaldajate eest kaitset otsides kavatseb Kodak “tugevdada likviidsust Ameerika Ăśhendriikides ja välismaal, kasutada ära strateegilise intellektuaalse omandi eeliseid ja lahendada vastutusolukordi, keskendudes väärtuslikumatele ärivaldkondadele”.

1888. aastal asutatud Kodak on viimaste aastate suurema osa oma investeeringutest pĂĽhendanud digitaalsele ja tehnoloogiaarendusele, teenides 2011. aastal 75% oma tuludest.

NĂĽĂĽd esitatud pankrotiavaldus ei hõlma väljaspool Ameerika Ăśhendriike asuvat tĂĽtarettevõtet, mis jätkab “kõigi kohustuste täitmist”, garanteerides ettevõttele oma veebisaidil avaldatud avalduse.

Ameerika ettevõtete halba finantsolukorda on juba mõnda aega kommenteeritud, pärast kuulujuttude võimaliku pankroti kohta on see nüüd kinnitatud. Alates 2003. aastast sulges Kodak 13 tehast ja 130 laborit, kaotades 47 tuhat töökohta, meenutab kontserni president Antonio Pérez, tsiteeritud see avaldus.

Ettevõtet sĂĽĂĽdistatakse selles, et ta ei suutnud õigeaegselt minna ĂĽle analoog-digitaalelt, protsessile, milles ta nĂĽĂĽd osaleb. Uus strateegia hõlmab ka 1100 selle valduses oleva patendi mĂĽĂĽki – mida ostjad pole veel leidnud.

Vahepeal ja püüdes kaitsta oma intellektuaalset omandit, on kaamerate ja muude pilditoodete tootjad kohtusse kaevanud sellised ettevõtted nagu Apple ja HTC (viimane nimekirjas on Samsung), väites registreeritud patendi rikkumist. sinu jaoks.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Patricia Calé