Kodaki saneerimiskavad said kohtu heakskiidu

Pankrotikohtunik kiitis Kodaki taastamiskava heaks pärast seda, kui Kodak esitas eelmise aasta alguses palve end võlausaldajate eest kaitsta. Nüüd keskendub ettevõte ettevõtete turu trükisegmendile.

Kodakil ei ole enam Bloombergi andmetel äriüksust, mis müüb tooteid eratarbijatele. Heaks kiidetud plaan kõrvaldaks ettevõtete võlg hinnanguliselt 4,1 miljardit dollarit.

Ettevõtte aktsionärid ei saa mingit hüvitist, samas kui mõned võlausaldajad saavad tasu täies ulatuses. Kindlustamata võlausaldajad saavad hüvitist vahemikus neli kuni viis senti.

Kohus lükkas tagasi ka mõnede aktsionäride väited, et Kodak varjas ettevõtte tegelikku väärtust ega pidanud hüvitist maksma kõigile ümberkorraldamisprotsessis osalenud osapooltele.

Viimase kümne aasta jooksul on ettevõte koondanud ligi 50 000 töötajat ja ainuüksi viimase aasta jooksul on ta vastu võtnud selliseid otsuseid nagu kaamerate tootmise lõpetamine ja veebipõhiste fototeenuste müümine.

Aasta lõpus müüs Kodak ka multimeediavaldkonnaga seotud patentide komplekti tehnoloogiaettevõtete konsortsiumile, kus on kohal Google, Apple ja BlackBerry, hinnanguliselt 525 miljoni USA dollari eest.

Kodak ei suutnud sammu pidada digifotograafiale üleminekuga, mis oli põhjus, mis toodi välja ettevõtte halva finantsolukorra peamise põhjusena.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi