RAČUNALNIK

Kohtumisel ĂŒtles Tim Cook, et on Apple’i tuleviku suhtes optimistlik ja ĂŒtles, et turule toomist ei kahjustata

Ebakindluse ajal on huvitav kuulda lohutavaid sĂ”nu. See kehtib kĂ”igi, sealhulgas Apple’i töötajate ja tarbijate kohta. Ja seda silmas pidades Cupertino hiiglane pidas virtuaalne koosolek, kus osalevad kĂ”igi tasandite juhid ja vĂ”tmetöötajad kogu maailmast.

Vastavalt Bloomberg, Apple tegeleb probleemidega, mis on seotud Koroonaviirus (COVID-19), sotsiaalne isolatsioon, kaugtöö ja majanduskriisid, mis tulevad lĂ€hikuudel vĂ”i -aastatel peaaegu kindlasti; töötajad saavad kĂŒsida ettevĂ”tte juhtidelt ka kĂŒsimusi ja jagada teavet oma isikliku olukorra kohta.

Tim Cook, ehkki ebatĂ”enĂ€oline, et teisiti, oli kohtumisel tĂ€helepanu keskpunktis: Apple’i tegevjuht liigitas praeguse hetke “ebakindlaks ja stressirohkeks”, mĂ€rkides, et ettevĂ”te pole “globaalsete majandustrendide suhtes immuunne”. Sellest hoolimata ĂŒtles Cook, et on kindel, et Apple lĂ€bib kriisi ja leiab rohkem jĂ”udu pĂ€rast:

Kui jĂ€tkame keskendumist sellele, mida me kĂ”ige paremini teeme, kui jĂ€tkame investeerimist, kui juhtime oma Ă€ri arukalt ja langetame koostööotsuseid, kui hoolitseme oma meeskonna eest, kui meie meeskond hoolitseb oma töö eest … ma ei nĂ€e pĂ”hjust, miks me ei peaks olema optimistlikud .

Cook toob vĂ€lja kaks varasemat kriisihetke: esiteks Apple’i enda kriis 1990. aastate lĂ”pus, kui ettevĂ”te peaaegu pankrotistus ja Steve Jobs ja tema jĂ”uk pÀÀstsid viimasel hetkel; seejĂ€rel 2008. aasta majanduskriis, mis mĂ”jutas kogu maailma – ka Apple’i. MĂ”lemal juhul vastas ettevĂ”te hetkele revolutsioonilise tootega, meenutab Cook: iMac, 1998. aastal ja iPad, COVID-19 jĂ€rgne ajastu saab olema ka tegevjuhi sĂ”nul (tere, Õunaklaasid?).

KĂŒsimusele vĂ”imalike koondamiste kohta vastas Cook, et Apple’il on “ĂŒsna tugev finantsseisund”, et jĂ€tkata jaetöötajatele palgakaupluste sulgemist; siiski otsustab ta kindlust mitte jagada, öeldes, et tema prioriteet on pikaajalise strateegilise planeerimise teostamine:

Ma ei ĂŒtleks, et see ei mĂ”juta Apple’i.

TĂ€na osalevad Apple’i jaemĂŒĂŒgi töötajad virtuaalsel koolitusel ja korraldavad veebikohtumisi, valmistudes varsti tööle naasmise vĂ”imaluseks; Kohtumisel ei olnud konkreetseid vĂ€ljavaateid, millal ettevĂ”tte kauplused uuesti avatakse, kuid eeldatavasti saavad Ameerika Ühendriikide Apple’i poed tööle naasta juba jĂ€rgmisel kuul.

Apple Fifth Avenue reklaam

Apple Fifth Avenue suletakse koroonaviiruse pandeemia tÔttu | Pilt: vau

Nagu teiste töötajate puhul, jÀtkub töö vormis peakorter; kui kontor taasavatakse, pöördub Apple temperatuuri kontroll ja sotsiaalne distantseerumine uute nakkusjuhtumite vÀltimiseks. Cooki sÔnul on vÔimalik, et Apple viib töötajatega lÀbi COVID-19 testi, kuid konkreetseid plaane selles osas veel pole.

EttevÔtte juhid jagavad positiivseid vÀljavaateid ka tulevaste toodete osas: Cooki sÔnul ei kÔiguta pandeemia ettevÔtte kÀivitamise ajakava. Selle kohustuse tunnistuseks nimetab tegevjuht hiljuti uue iPad Pro, MacBooks Airi ja uue iPhone SE turule toomist.

COO Jeff Williams lisas ta, mĂ€rkides, et hetk nĂ€itas Apple’i terviseprojekti olulisust ja lubas, et ettevĂ”tte algatused selles valdkonnas “ei piirdu pulsiga”. Williams teatas ka, et ettevĂ”te töötab selle nimel, et viia Apple Watchi EKG funktsioon vĂ”imalikult paljudesse riikidesse (tere, vaata siit!).

Hea uudis siis – nĂ€eme, kas ilm osutub mĂ”istlikuks.

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jĂ€tkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH