Kohtupolitsei arestis kaks digitaalse valuuta rahakotti 130 000 euro väärtuses

Kohtupolitsei arestis kaks digitaalse valuuta rahakotti 130 000 euro väärtuses

Põhja kohtupolitsei direktoraat pidas Vila Nova de Gaia juures kinni paari (vanuses 34 ja 35 aastat), keda kahtlustatakse rahapesukuritegudes, arvutipettuses ja loata juurdepääsu saamises. Kahtlusalused väidetavalt viisid ebaseadusliku menetluse läbi elektrooniliste vahendite abil, vältides ja vigastades suurt hulka välisriikide kodanikke (enamasti Prantsusmaalt ja Hispaaniast).

Selle tegevuse eesmärk on inspekteerimisüksuste varjamine, et jätkata ebaseadusliku tegevusega tekkinud summa pesemist, öeldakse kohtupolitsei avalduses.

Koduotsingu käigus konfiskeeris politsei mitmesuguseid arvutimaterjale, 5500-eurose kinkekaardi ja kaks krüptorahaga rahakotti. PJ hinnangul on virtuaalsete valuutade, peamiselt bitcoinide, hinnanguline väärtus umbes 130 000 eurot. Samuti konfiskeeriti pangakontode saldod, korterid, autod, kümneid pangakaarte, mobiiltelefone ja muid esemeid.

Küberjulgeolekule pühendatud kuu jooksul kasvab selle teema tähtsus, kui infotehnoloogia muutub ühiskonnas üha enam kättesaadavaks, mistõttu kasutajad saavad pettuste ja häkkerirünnakute soovitavateks sihtmärkideks. Tegelikult on avalike ja eraasutuste vastu suunatud küberrünnakute korraldamises hiljuti süüdistatud enam kui 20 kohtualust. Noort häkkerit, müürseppa, on süüdistatud ka 376 arvutikuriteos, sealhulgas rünnakutes linnavolikogule ja ÜRO-le.