Kohus põhjendas vaidlust Oracle’iga HP-ga

See on veel ĂĽks peatĂĽkk HP ja Oracle’i vahelises kohtuvaidluses Itaniumi protsessorite ĂĽle: California kohtu kohtunik James Kleinberg andis eile Oracle’ile korralduse jätkata Inteli Itaniumi kiipidel põhineva serveriga ĂĽhilduva tarkvara tootmist, kuna ta on seda lepinguliselt kohustatud tegema.

Hindamise tingimuste kohaselt peaks Oracle jätkama kogu oma Itaniumil põhinevate sĂĽsteemidega ĂĽhilduva tarkvara versioonide tootmist, mis on saadaval alates 2010. aasta septembrist, Oracle’i ja seejärel HP tegevjuhi Mark Hurda vahel lepingu sõlmimise kuupäevast.

Ăśhilduvus kehtib Oracle’i tarkvara kõigi versioonide, versioonide ja värskenduste kohta, ilma et faktid oleksid koormatud HP-le – hinnangus on ka kirjas.

Praktiliselt oli kohtunikul HP-ga õigus seoses väidetega, et Oracle rikkus allkirjastatud lepingut, mis ettevõtte sõnul põhjustas potentsiaalseid kahjusid kuni 4 miljardit dollarit.

“See otsus on HP ja selle klientide jaoks tohutu võit,” ĂĽtles ettevõte avalduses, öeldes, et eeldab, et Oracle täidab oma “lepingulisi kohustusi”, nagu kohus on määranud.

Oracle’i esindaja Deborah Hellinger kaitses avalduses, et ettevõte on “oma positsiooni suhtes vankumatu ja HP” lepingu tingimuste tõlgendamisel “liialdatud”, väites, et “HP argument nägi partnerluse mõistet vastupidiseks. Ränimägi.

Kohtunik James Kleinbergi otsus annab ettevõttele nüüd otsuse edasikaebamiseks 15 päeva, mida Oracle on kinnitanud.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi