Kohustusest kireks, Marcio lugu Linuxiga

Kõigil on hea lugu rääkida, olen selles veennud. Me saame Diolinuxi kohta palju e-kirju lugejatelt, kes räägivad oma lugusid, ja kas teate, mis on kõige kummalisem tegur? Nad saavad väga hästi läbi! Olen oma erialase reisi jooksul läbi elanud palju olukordi ja olen kindel, et ka teie! Vaadake selliseid lugusid nagu Marcio, mis motiveerivad teid ja näete, et sageli on kurja, mis tuleb heaks, vt:

Teksti, mida te allpool loete, on kirjutanud Marcio Stella Rosso, tema arvamus ei tähenda tingimata ajaveebi arvamust ühelgi arutatud teemal.

“Tere, Dionatan, kuidas läheb?

Nagu kõik teised, olen ka mina teie blogi pĂĽsilugeja. Sest nähes nii palju teisi inimesi, kes lingi kohta oma lugusid räägivad LINUX, Otsustasin öelda endale koostöö ja näitama “hirmu”, et see nii on LINUX see võib olla parem ja huvitavam kui Windows.

Noh …

Minu nimi on Márcio Rosso, olen riigiametnik Nova Palma vallas – RS,

tehnoloogiatööstuses 15 aastat. Mul on 20 aastat informaatika alal tehniline väljaõpe Santa Maria föderaalse ĂĽlikooli – RS (UFSM) tehnikumis.

Minu lugu LINUXiga on järgmine:

Olen “LINUXist” palju kuulnud. Kuid mul polnud kunagi tegelikku huvi enne 2010. aastat, kui mind sektorist ĂĽle viidi ja minust sai Nova Palma kogukonna telekeskuse jälgija ja koordinaator.

Telecentrisse jõudes leidsin serverist sĂĽsteemi nimega “Server Metasys” ja 20 Telecentre’i masinast “Metasys Client”. Alguses kartsin: „Oh jumal, mis see on? Kuidas see töötab?”. Mõtlesin kohe: “Ma vormindan kõik ja installin Windows 2003 serverisse ja arvutisse XP!”, Sest just seda ma õpin ja olen harjunud sellega tegelema.

Asjade keerukaks muutmiseks öeldi mulle siiski, et ma ei saa süsteemi muuta, kuna sideministeerium sõlmis raekojaga tasuta pehme lepingu ja seetõttu sai telekeskuses kasutada ainult LINUX-i (“Ferradosse!”). Niisiis otsustasin rohkem teada saada LINUXist, eriti Metasysest, mis tol ajal (2010) oli versioonis 2.2 (täna lõpetati). See on süsteem, mis põhineb Red Hatil, Mandriva ja Fedora segul KDE 2-ga.

Niisiis … milline sĂĽsteem! Masinad logivad serveritesse sisse kasutaja registreerimisega (varem määratletud) ning Interneti-juurdepääsu ja sisselogimisaja juhtimisega (Squid), failide jagamise ja kasutajate registreerimisega (Samba), DHCP ja DNS-serveritega kohalike võrkude jaoks ja ainult sĂĽsteemidega. mis kustutab sisselogimisel kõik kasutajaandmed. “See on kõik, mida ma tahan !!” Miks ma pole seda varem leidnud ?? Midagi !! “. Täna kasutasin serveris Debian 8 ja masinas Mint 17.3 ning õpetasin Linuxis arvutikursust ilma vähimagi probleemita. Alates põhi- (algaja ja 3. vanus), keskastme (Windowsist tulijatele) ja edasijõudnute arvutikursustest on neil, kes soovivad jätkata informaatikakõrgkoolidega, juba ettevalmistustööd selles õppeaines, mida vajate ettevõttesse, kus töötate. Lisaks kursustele graafika alal (GIMP) ja Office’i piirkonnas (Writer, Calc ja Impress).

LĂĽhidalt … armusin LINUXi, et täna saan kasutada ainult LINUXit

töötada ja lõõgastuda. Niisiis, kõikidele selle piirkonna “hirmutavatele” aladele läks teade: “LINUX on parem, kiirem, turvalisem, stabiilsem, usaldusväärsem ja mis kõige parem – TASUTA!”. Ja uudised

Tänased distrod nagu Manjaro, Mint, DuZeru, Metamorphose, basic OS jt,

ei tahtnud Windowsi jaoks ilu ja praktilisuse mõttes midagi.

Muidugi ei saa me Windowsist nii palju lahti selle ajaloo tõttu. Kuid see on täiesti tõsi

et kooperatiivsuse ja kogukonna mõttes pole Windowsil midagi, sest Microsoft taotleb ainult kasumit. Nii kaua on LINUX elus! Ja tänu Linus Torvaldsile, Richard Stalmammile ja kõigile neile, kes Linuxi loomise nimel kõvasti vaeva nägid, tulevad täna meie juurde vabaduse, elegantsi ja dünaamilisusega. Ja me julgustame ja teeme koostööd sellega, mida suudame, et Brasiilia distrodel ei oleks Kurumimiga samu eesmärke, kui mitte tehniliselt, siis aitame väikese rahaga, et arendajad saaksid jätkuvalt keskenduda stiimulina.

Aitäh, Dionatan ruumi eest, kallistused kõigile! “

Blogi märkmed

Tahan tänada Marciot osalemise, tema loo rääkimise ja arvamuse avaldamise eest. Ja teie, meie lugejad; kui teile meeldis Márcio tunnistus vaadake eelmisi peatükke paljude teiste lugudega, klõpsake lihtsalt siin, ja kui soovite ka meile oma loo saata, olete väga oodatud! Võtke ühendust e-posti teel.

Järgmine!