Kõik, mida peate Daydreami kohta teadma

Nimi ei saaks olla parem (umbes nagu ‘unistamine’). Daydream on virtuaalse reaalsuse tulevik platvormil, mida Google kontrollib ja ehitab erinevate riist- ja tarkvara abil. Muidugi tahavad nad mobiiltelefoni, nagu näiteks Cardboard, kuid siin selgitan täpselt, mida Daydream meile kasutajatele tähistab.

Mis on Daydreami ja Daydreami vaated?

Daydream on kvaliteetne mobiilne virtuaalse reaalsuse platvorm, mis sisaldab kõike vajalikku ainulaadse ja ümbritseva kogemuse loomiseks. Tulevased Android-nutitelefonid toetavad seda platvormi.

Daydream ĂĽhildub telefonidega, milles töötab Android Nougat, mis ĂĽhendab peakomplekti / prillid, millel on ka väike pult. Virtuaalreaalsuse peakomplekt ja kontroller on koos Daydream View (uusim Google Cardboardi versioon) ning neid saab otse Google’i poest osta alates 69 eurost (kahjuks mitte Brasiilias).

AndroidPIT Daydream View VR 0169

Virtuaalreaalsuse tulevik / © NextPit

Loomulikult luuakse Daydreami jaoks terviklik rakenduse ökosüsteem ning ka see, mis on Cardboardi jaoks juba olemas. Arendajal on juba saadaval 3 SDK-d rakenduste ja mängude loomiseks, kasutades Unreal ja Unity graafikamootoreid.

Daydream on virtuaalse reaalsuse ökosĂĽsteem, rakendussĂĽsteem ning VR-peakomplektide ja juhtnuppude standardid, nagu Daydream View’is. See tähendab, et virtuaalse reaalsuse rakendusi arendatakse platvormi kasutusmugavuse tõttu lihtsamalt ja kvaliteetsemalt. Teine punkt, mida me ei saa unustada, on prillide ja juhtnuppude standardid, mis tagavad keelekĂĽmbluse ja ĂĽhilduvuse rakendustega.

AndroidPIT Daydream View VR 0214

Daydream View kontroller, kombatav ja güroskoobiga / © NextPit

Millised seadmed toetavad Daydreami?

2016. aastal anti Daydreami esimene versioon välja arendajatele, kes teadsid juba mõnda telefoni jaoks platvormi toetamiseks vajalikke funktsioone. Daydreamiga ühildumiseks on nutitelefonil kolm põhiaspekti:

  • Andurid on ĂĽlitundlikud, nii et nad saavad suurepäraselt juhtida nutitelefoni asukohta ning seejärel jälgida kasutaja silma ja pea liigutusi.
  • Hea kogemuse tagamiseks piisavalt kõrge eraldusvõime ja värskendussagedusega ekraan.
  • Hea protsessor. Protsessor on ĂĽlimalt oluline, sest kõik sõltub ruumiliste arvutuste tegemise kiirusest, kui kasutaja oma pead liigutab.
AndroidPIT Daydream View VR 0221

Daydreami vaade kuulutati välja Google Pixeli / © NextPiti kaudu

Google Pixel on esimene Daydreami ametlikult toetav nutitelefon ja sellel on kolm ülaltoodud punkti. Mündi tagakülg on tarkvara, mida see hämmastav telefon töötab. Android Nougat vastutab kogu selle virtuaalse reaalsuse ökosüsteemi loomise eest, tagades jõudluse ja virtuaalsele reaalsusele pühendatud liidese. Võite isegi saada teateid metaversioonis olles.

Arendajad saavad Nexus 6P-d kasutada põhiseadmena ja asetada peakomplekti sisse teise güroskoobiga seadme, kui neil on juhtimisseadmete jäljendamiseks vähemalt Android KitKat. Daydreami veebisait selgitab, et Nexus 6P võib seansi ajal väga kuumaks minna, kuid seade, mida Daydream mõtles, ei kuumeneks.

AndroidPIT Daydream View VR 0148

Daydreami vaates on ainult üks pann pea reguleerimiseks / © NextPit

Enamikul tootjatel (Samsung, HTC, LG, Xiaomi, Huawei, ZTE, ASUS ja Alcatel) on ühilduvad seadmed sel aastal hiljem. Samuti on võimalik, et tänapäeva tipptasemel seadmed saavad Daydreami kasutada, kui see muidugi Nougatiga on.

Kas olete valmis järgmiseks sammuks virtuaalreaalsuses?